Reklama
aplikuj.pl

Postaci, frakcje i strefy Diablo Immortal ujawnione

diablo immortal

Blizzard przedstawił kilka dodatkowych informacji na temat osób i miejsc, które spotkamy w Diablo Immortal. Zapoznajcie się z informacjami na temat poszczególnych grup!

Diablo Immortal przywraca dawnych bohaterów

Diablo Immortal to przede wszystkim opowieść o dążeniu do skompletowania zniszczonego Kamienia Świata. To także historia ludzi żyjących w tym czasie – znanych twarzy, takich jak Deckard Cain, Charsi, Kashya, Akara, Xul i Valla, jak również nowych postaci, które dopiero poznajemy.

Czytaj też: Gran Turismo 7 z droższymi pojazdami. Znowu to zrobili

Dzięki osadzeniu Diablo Immortal pomiędzy Diablo II i Diablo III Blizzard ma możliwość przywrócenia postaci, frakcji i miejsc, na których graczom zależy, a jednocześnie wymyślenia nowych. Oto kogo spotkacie i co odwiedzicie!

Bohaterowie i lokacje Diablo Immortal

Postaci, które na pewno pojawią się w Diablo Immortal:

  • Rayek – Genialny barbarzyńca i wynalazca Piekielnego Relikwiarza, cudownego urządzenia służącego do odnajdywania szczególnie niszczycielskich demonów i przechwytywania ich esencji po zabiciu. Rayek ma nadzieję wykorzystać swoje dzieło do powstrzymania demonicznych inwazji, zanim do nich dojdzie, i zapobiec zniszczeniu innych krain przez zagładę, która spotkała jego ojczyznę. Gdy nasz wynalazca znajdzie demony zbyt silne, aby można je było pokonać w pojedynkę, kieruje przeciwko nim całe zastępy zdolnych awanturników. Choć pierwszy Piekielny Relikwiarz Rayeka – Gnieworodny – jest niestabilny, to może zdołać przekazać moc pokonanych demonów wystarczająco dzielnym osobom. Ryzyko związane z takim procesem pozostaje jednak nieznane.
  • Deckard Cain – W Sanktuarium ludzie nieczęsto dożywają wieku Deckarda, a on sam ma jeszcze przed sobą długą drogę. Jako wędrowny uczony i symbol nadziei dla wielu, Cain od dziesięcioleci wykorzystuje swój umysł i badania do walki ze złem. Obecnie jego siedziba znajduje się w Zachodniej Marchii, w zakurzonym warsztacie, który wygląda, jakby miał się zapalić od świec palonych Deckarda całymi nocami. Cain osobiście przyczynił się do pokonania Najwyższych Złych – Mefista, Baala, a nawet Diablo (i to dwukrotnie). Ale w tym zmienionym świecie nawet wiedza mędrca ma swe granice.
  • Charsi – Pełna entuzjazmu mistrzyni kowalstwa, która spędziła wczesne lata wśród Sióstr Niewidzącego Oka – łotrzyc stacjonujących w leśnym obozowisku – wykuwając groty strzał i naprawiając zbroje. Ale po tym, jak uzbroiła bohaterów walczących z Najwyższymi Złymi, zakątek świata Charsi zaczął wydawać się przytłaczająco mały. Teraz prowadzi rozległą kuźnię na jednym z najbardziej uczęszczanych placów Zachodniej Marchii. Interesy idą dobrze, ale czy wielkie miasto będzie dla Charsi tak przyjazne jak jej stary dom? To się dopiero okaże.

Czytaj też: Latające pojazdy w Cyberpunk 2077! Ten mod to fantastyczna robota

Poniżej zamieszczamy strefy, które znajdą się w grze:

  • Morze Szassarskie – Dwa bandyckie gangi walczą o nieliczne zasoby, jakie pozostały na wydmowych pustyniach Szasaru – jeden z nadzieją na kontynuację dziedzictwa okrutnego Imperium Fahirskiego, a drugi – na jego prześcignięcie. Ale bez względu na wynik bitwy między Bursztynowymi Ostrzami a Pustynnymi Skorpionami, prawdziwymi władcami Szassaru są robactwo i padlinożerne ptaki skubiące wybielone słońcem kości. Tajemnice ukryte na pustyni mogą uchronić odłamki Kamienia Świata przed szponami zła… ale niektóre rzeczy powinny pozostać zakopane na zawsze.
  • Góra Zavain – Dawno temu została splamiona krwią rycerzy służących założycielowi Zachodniej Marchii i mnichów Veradani, którzy złożyli przysięgę Iwogrodowi. Okrucieństwa tej starej wojny do dziś ciążą nad mieszkańcami góry Zavain. Wzrosła aktywność kazrów – te brutalne i potworne kozłoludy wykazują się większą inteligencją i złośliwością. W dolinach rozprzestrzenia się czarna mgła, w cieniu gór rodzi się potępienie i tylko kwestią czasu jest pochłonięcie osaczonych i niedostatecznie wyposażonych żołnierzy Stanicy Wartownika.
  • Zachodnia Marchia – Założona u szczytu krucjaty Rakkisa, rozrosła się z maleńkiego południowo-zachodniego portu do jednego z największych miast Sanktuarium. Rządzone jest ono przez dziedzicznego monarchę, króla Justyniana, a mimo to znajduje się obecnie w okresie gwałtownych zmian: osłabiając wielkie niegdyś wpływy religii Zakarum, przyjmując napływ uchodźców ze zniszczonej północy i borykając się z rosnącymi napięciami między „pospólstwem” a „szlachtą”. Fascynacja Justyniana kolekcjonowaniem magicznych artefaktów – takich jak Kamienie Szczelin i Drzewo Einfrinn – jeszcze bardziej zmieniła to niegdysiejsze „Miasto Światłości”.

Blizzard ujawnił również frakcje Diablo Immortal:

  • Nieśmiertelni – Święci rycerze obdarzeni ogromną mocą, nadaną im przez Koronę Wieczności, artefakt z prehistorycznej epoki. Ich zadaniem jest ochrona całego Sanktuarium przed demonami, ale ogromna siła Nieśmiertelnych sprawia, że są narażeni na wpływy zła lub spektakularne wypalenie. Większość Nieśmiertelnych służy jako elitarni Rycerze Zachodniej Marchii, ale są oni bardziej lojalni Daedessie, starożytnej patronce nefalemów, która ich wychowała, oraz Koronie Wieczności, która wzmacnia ich potęgę i bez końca łaknie magii. Nieśmiertelni wierzą, że przyszłość całego Sanktuarium – nie tylko jednego królestwa czy okresu historii – spoczywa na ich opancerzonych barkach.
  • Cienie – Są nadzorcami, sabotażystami i szpiegami, którzy trzymają Nieśmiertelnych w ryzach i powołują się na świętą misję ich obalenia i zastąpienia, jeśli zbyt wielu ulegnie znieprawieniu. Przyjmują nowych członków tylko po surowych próbach i spotykają się potajemnie w całej Zachodniej Marchii, choć podobno zbierają się w Dworze Szeptów pod miastem. Niektórzy spośród Cieni kierują się szlachetnymi pobudkami, chcąc utrzymać w ryzach ogromną moc Nieśmiertelnych i uważają swój obowiązek za święty. Innych pociąga przemoc i chaos, które rozpętują się, gdy wystawiają obrońców Sanktuarium na próbę.