WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

powear.me czyli jak zrobić coś dobrego, robiąc porządki w szafie

powear.me czyli jak zrobić coś dobrego, robiąc porządki w szafie

Z białostockiego inkubatora technologicznego Samsunga wyszedł kolejny bardzo ciekawy projekt, który ma pomóc w walce o czyste środowisko. powear.me pozwala na pozbycie się zbędnych rzeczy z szafy, które mogą przydać się komuś innemu, a jednocześnie pozwolą zebrać pieniądze na szczytny cel. Albo zasilić domowy budżet.

Skąd pomysł na zbiórki ubrań?

Z raportu Czy ekologia jest w modzie wynika, że przemysł tekstylny generuje rocznie 1,2 mld ton CO2 i to drugi najbardziej zanieczyszczający wodę sektor gospodarki. Tuż za rolnictwem. Ale świadomość tego wśród ludzi jest niewielka. Tylko 37% badanych uważa, że sektor modowy i odzieżowy może mieć negatywny wpływ na środowisko.

Nadzieją na poprawę sytuacją są second handy i wszelkiego rodzaju sklepy z używaną odzieżą. I tutaj do gry wchodzi powear.me.

Czytaj też: Test Braun BeardTrimmer 7 BT7240. Maszynka, która wyrwie Cię z kwarantanny

Jak działa powear.me?

powear.me to serwis, który został stworzony dla osób, które szukają ubrań w dobrych cenach i tych, którzy chcą się pozbyć ich ze swojej szafy. Będąc w drugiej sytuacji, po zarejestrowaniu się na stronie projektu, należy wysłać je do serwisu. Tam zostaną sprawdzone, obfotografowane, wycenione i przygotowane do sprzedaży.

Po sprzedaniu produktu 70% jego wartości może trafić albo do osoby, która go wysłała, albo też na wybrany cel charytatywny. W ten sposób porządkując szafę można na tym albo zarobić, albo pomóc innym. A skoro i tak planowaliśmy się pozbyć zalegających ubrań, to dlaczego nie w taki sposób?

Kolejny startup z Białegostoku

powear.me to kolejny startup, który powstał w inkubatorze technologicznym Samsunga w Białystoku. I kolejny, który próbuje walczyć z zanieczyszczeniem środowiska.

Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager w Samsung Electronics Polska:

W programie Samsung Inkubator stawiamy na wspieranie innowacji odpowiedzialnych społecznie i środowiskowo. Nasza firma, jako lider na rynku nowych technologii, przywiązuje dużą wagę do odpowiedzialnej konsumpcji już na etapie projektowania urządzeń. Cieszymy się, że możemy wesprzeć takie rozwiązanie jak powear.me, które działa w duchu eco-fashion.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News