Reklama
aplikuj.pl

Wielki powrót Colorfire, ale nie z kartami AMD Radeon

powrót Colorfire,Colorfire,

A cóż to za niespodziewana zmiana obozu? W 2018 roku byliśmy pewni, że już wszystko stracone, ale dziś możemy już świętować powrót Colorfire na rynek, choć w innym smaku, niż moglibyście się spodziewać.

Powrót Colorfire z kartami NVIDIA

Nieoczekiwanie, niczym grom z jasnego nieba i z zupełnie nową ofertą powróciła właśnie marka Colorfire. Zapewne kojarzycie ją sprzed lat, jako że była specjalną podmarką firmy Colourful, która specjalizowała się wyłącznie w kartach graficznych AMD Radeon. Wyszukując modele tej marki w Google, ujrzymy dosyć wiekowe konstrukcje o zupełnie innym stylu, niż ten, z którym Colorfire powróciło.

Czytaj też: Gdzie ukryto specjalność karty Radeon RX 6900 NITRO+ Special Edition Sapphire?

Kiedy prawie cztery lata temu Colorfire ogłosiło zaprzestanie produkcji kart graficznych Radeon, równało się to z końcem marki, ale najwyraźniej Colourful znalazł dla niej nowe zastosowanie w połączeniu z kartami NVIDIA, choć w dosyć ciekawym wydaniu. Dlaczego? Wygląda to bowiem jak odrodzenie marki tylko po to, aby wypełnić powstałą lukę na rynku, jako że w grę wchodzą tylko małowydajne modele, będące odpowiedzią na niską podaż.

Mowa dokładnie o trzech kartach graficznych, które nie mają nic wspólnego z nowymi technologiami, bo modelach GTX 1660 Super, GTX 1650 Super i GTX 1650 w wersjach Vitality OC. Ich wygląd wyjątkowy, bo sprowadza się do ciekawego połączenia jasnego różu z szarością i backplate wykończonym na „chińską modłę”.

Czytaj też: Test klawiatury Thor 401 RGB. Jak wypada nowość Genesis?

Tylko Colorfire GTX 1660 SUPER 6 GB Vitality OC doczekał się wydania z trzema wentylatorami, podczas gdy pozostałe sprawiają wrażenie ładniejszych, minimalistycznych konstrukcji dwuwentylatorowych do małych zestawów komputerowych. Co ciekawe, choć wszystkie z nich są nazywane mianem modeli Vitality OC, tylko GTX 1660 Super posiada podbity zegar boost do 1830 MHz.

Czytaj też: Alphacool Eiswolf 2 AIO, czyli łatwy sposób wodowania flagowych kart

Więcej ciekawostek na temat tych modeli nie wyciągniemy z kapelusza, ale dla przypomnienia, GTX 1650 ma do zaoferowania 896 rdzeni CUDA i 4 GB pamięci GDDR6, a GTX 1650 Super już 1280 rdzeni CUDA z taką samą konfiguracją VRAM. Model GTX 1660 SUPER, to już 6 GB GDDR6 na 192-bitowej magistrali z 1408 rdzeniami CUDA.