Reklama
aplikuj.pl

Powstaje aplikacja zdrowotna Google

Powstaje aplikacja zdrowotna Google

Zdrowie użytkowników coraz częściej jest obiektem zainteresowania firm technologicznych. Google również spogląda w tę stronę i podobno już pracuje nad swoją aplikacją, w której znalazłaby się nasza dokumentacja medyczna.

Aplikacja zdrowotna Google będzie miejscem, w którym zgromadzimy naszą dokumentację medyczną

Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji do kontrolowania stanu naszego zdrowia. Często współpracują one z takimi urządzeniami jak smartwatche, które z roku na rok dostają więcej funkcji monitorujących stan naszego organizmu. Takie udogodnienia są z reguły ciepło przyjmowane przez użytkowników. Możliwość kontroli natlenienia krwi, tętna czy monitorowanie snu, to bardzo przydatne funkcjonalności. Nic więc dziwnego, że firmy technologiczne cały czas chcą iść w tę stronę.

Czytaj też: Uber rusza z dostawą przesyłek na terenie polskich miast

Również Google zainteresowało się kwestią zdrowia swoich użytkowników. Według informacji branżowych firma pracuje (po raz kolejny) nad aplikacją Zdrowie. Czym wyróżni się ona na tle innych? Cóż, z aktualnych wiadomości wynika, że nie Google Health nie będzie zbierać danych z inteligentnych zegarków czy opasek. Aplikacja zainteresuje się naszą dokumentacją medyczną. W skrócie, ma być to miejsce, w którym będziemy mieli całą naszą dokumentację medyczną z możliwością udostępnienia jej osobom bliskim.

Ma to pozwolić użytkownikom na wgląd w swoją historię zdrowotną, bo znajdziemy w aplikacji wyniki badań, przepisane recepty czy zalecenia lekarza. Google da nam możliwość połączenia Health z miejscami, w których się leczymy. Obecnie aplikacja znajduje się we wczesnej fazie testów. Serwis 91mobiles udostępnił zrzuty ekranu, na których widzimy, że w interfejsie testowym znajduje się już możliwość utworzenia profilu medycznego, udostępniania danych i miejsce na dodanie kontaktów.

Czytaj też: Powstała Aplikacja Pacjenta do Centrum Zdrowia Dziecka

W teorii brzmi ciekawie, w praktyce może być z tym bardzo różnie. Możliwe, że aplikacja będzie dedykowana tylko rynkowi amerykańskiemu. A może pojawi się globalnie i szybko zostanie anulowana, jak to często bywa w przypadku nowości Google. Pozostaje poczekać na rozwinięcie tego projektu.