Reklama
aplikuj.pl

Uber rusza z dostawą przesyłek na terenie polskich miast

uber connect

Uber rusza z nowym rodzajem usługi, który doskonale znany jest już klientom za granicą Polski. Chodzi o dostarczanie przesyłek w granicach jednego miasta.

Uber Connect – dostawa przesyłek w mieście

Każdy chyba zna usługi przewozu pasażerskiego, jakie dostarcza Uber. Do tego firma oferuje nam również dostawy jedzenia. Na tym, jak widać, nie koniec. Na terenie Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia oraz Trójmiasta, będzie bowiem dostępna usługa Uber Connect, czyli dostarczanie paczek w granicy jednego miasta.

Czytaj też: Wiemy, kiedy zadebiutuje Galaxy F22 Samsunga

Samo zamówienie usługi ma nie różnić się od zamówienia przejazdu. Najpierw przygotowujemy i zabezpieczamy przesyłkę, a następnie w aplikacji Uber wybieramy „Connect”, uzupełniamy dane odbiorcy i ewentualne dodatkowe informacje dotyczące dostawy. I czekamy na naszego kierowcę-kuriera w umówionym miejscu. Za pomocą aplikacji możemy również (zarówno będąc nadawcą jak i odbiorcą) śledzić trasę przejazdu i czas, kiedy paczka została dostarczona.

Zgodnie z podanymi przez Uber informacjami, łącznie w ramach jednego przejazdu możemy nadać przesyłki ważące maksymalnie 15 kg, muszą one zmieścić się w bagażniku standardowego samochodu, a ich wartość nie może przekroczyć łącznie 500 zł.

W trakcie kryzysu wywołanego pandemią szukaliśmy sposobów na to, jak nasza platforma może pomóc użytkownikom oraz klientom biznesowym w przewożeniu niezbędnych przesyłek. Jednocześnie chcieliśmy zapewnić dodatkowe możliwości zarobkowe współpracującym z nami partnerom. Postanowiliśmy dostosować naszą technologię do rosnących oczekiwań społeczności i firm. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, dlatego skupiamy się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na nowe potrzeby

– mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland

Czytaj też: Nokia porzuci Androida na rzecz HarmonyOS?

Jest to naprawdę interesująca usługa, która pozwoli zaoszczędzić czas, który normalnie byśmy poświęcili na wysłanie naszej przesyłki tradycyjnymi metodami. Ogromnym plusem jest też możliwość śledzenia trasy, bo cały czas mamy kontrolę nad tym, gdzie nasza paczka się znajduje. Dodatkowo jest to również szansa dla kierowców na powiększenie zarobków.