Nie ma ukrywać – mnóstwo osób grało kiedyś w Polsce w Tibię. I wielu z nich marzyło o trójwymiarowej wersji gry.

Mam wrażenie, że dziś, gdy ktoś w Internecie pisze o dawnych grach sieciowych, które były uwielbiane przez Polaków, to specjalnie robi wszystko, aby odciąć się od tej „wstydliwej” przeszłości. A nie ma co ukrywać, że jeszcze kilkanaście lat temu Tibia wraz z Metinem 2 dominowały w dużej części jeśli chodzi o wybór gry MMORPG wśród Polaków. Ba, wiele osób grało godzinami w przeglądarkowe Margonem.

Czytaj też: Nowe informacje o Stalker 2 – mody, technologia i porzucone tryby gry

Przyznam, że sam należałem do obozu „tibijczyków” (mój Boże, jak to brzmi) i czasem dyskusje schodziły na to, jak to kiedyś może powstanie trójwymiarowa wersja tej gry. Niektórzy starali się przenosić ten tytuł na silniki innych gier, ale nie miało to najmniejszego sensu.

Teraz jednak, po latach, dwójka Polaków naprawdę zajęła się zrobieniem Tibii 3D. Ich projekt Hagality Online to praca po godzinach, jednak pierwsze efekty już teraz wyglądają obiecująco. Jak o samym projekcie mówią Pikus oraz Fedor – poznali się oni podczas gry w Tibię i wpadli na pomysł, aby przenieść grę na silnik Unity. Chcieli po prostu zobaczyć, jak im to wyjdzie. Przyznaję, już teraz wygląda to bardzo dobrze.

Przed Hagality Online jeszcze długa droga. Wpierw dwuosobowy zespół chce stworzyć w pełni działający WarSerwer, w którym gracze będą się bawić, czekając na start pełnej wersji MMORPG. Projekt powstaje ze środków wpłacanych przez społeczność. Jeśli chcecie dorzucić się do nowej wersji Tibi0,i to możecie zrobić to pod tym linkiem.

Czytaj też: Data premiery Etherborn – indyk z grawitacyjnymi zagadkami

Źródło: Facebook (Tibia3D – Hagality Online)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!