WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Powstał mod dodający kobietom hidżaby w The Elder Scrolls V: Skyrim

Powstał mod dodający kobietom hidżaby w The Elder Scrolls V: Skyrim

Ta modyfikacja może wzbudzić sporo kontrowersji. Chociaż tłumaczenie autora jest dość sprytne.

Demeroyt to użytkownik serwisu Nexus Mods, który umieścił w nim wczoraj modyfikację uderzającą w tematy, które graczom zamieszkującym kraje o kulturze chrześcijańskiej będą trochę kontrowersyjne. Autor moda dodał bowiem do Skyrima hidżaby dla kobiet.

Modyfikację znajdziecie pod tym linkiem. Działa ona z ulepszoną wersją gry czyli The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Po jej zainstalowaniu, kobiety zamieszkujące Skyrim otrzymają na głowach hidżaby, które zakryją ich włosy.

Autor modyfikacji opisuje swoje dzieło w ten sposób:

Modyfikacja ta dodaje nakrycia głowy dla wszystkich kobiecych NPC w Skyrim. Być może jesteś jednym z wyznawców religii, które wymaga noszenia nakrycia głowy. A może po prostu chcesz wczuć się w świat Skyrim uznając, że jednak jest w nim trochę zimno (o czym Bethesda zapomina w niektórych lokacjach). Powód, dla których ktoś chce zakryć głowę może być dużo. Bez względu na powód – to jest modyfikacja dla Ciebie.

the elder scrolls 5, skyrim, skyrim mod, hidżab mod, hidżab skyrim
Hidżab w Skyrim

Rzeczywiście, gdy przyjrzymy się hidżabowi to wygląda on na dość ciepły kaptur, więc nie wszyscy muszą go traktować jako coś związanego z religią. A czy taki mod powinien nas dziwić? Cóż, świat jest duży, a z drugiej strony mamy też mody działające w… kompletnie drugą stronę.