WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Powstała polska wersja serwisu No Ransom

Kaspersky Lab uruchomił właśnie polską wersję No Ransom. Jest to serwis, który zapewnia pomoc ofiarom programów blokujących dane i żądających okupu. Na stronie znajdują się bezpłatne narzędzia Kaspersky Lab, które mają pomóc w odzyskaniu danych bez płacenia okupu.

Serwis dostępny jest pod tym linkiem. Oprócz bezpłatnych narzędzi, użytkownicy mogą korzystać także z sekcji pytań i odpowiedzi, gdzie poruszonych zostało wiele aspektów związanych z walką z ransomware. Korzystanie z wybranej aplikacji jest proste – wystarczy wybrać ją z listy albo znaleźć w wyszukiwarce, która oferuje bardzo zaawansowane metody wyszukiwania. Można znaleźć program nawet na podstawie rozszerzeń zaszyfrowanych plików czy informacji wyświetlanych przez ransomware. Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami, komentuje:

Warto pamiętać, że w przypadku szkodliwych programów ransomware zdecydowanie łatwiej zapobiegać, niż leczyć. Aby nie doszło do infekcji, użytkownicy powinni unikać otwierania załączników oraz klikania odnośników w wiadomościach docierających od nieznanych osób, a także zadbać o regularne wykonywanie kopii zapasowej najważniejszych danych i wyposażyć swój system w skuteczne rozwiązanie bezpieczeństwa, najlepiej takie, które oferuje rozbudowane funkcje ochrony przed ransomware. Jeżeli jednak użytkownicy znajdą się w sytuacji wymagającej zastosowania specjalistycznego narzędzia ratującego dane, być może znajdą pomoc w naszym serwisie No Ransom.

Kaspersky przygotował takżę specjalny quiz, który ma za zadanie sprawdzić Waszą wiedzę na temat ransomware. Dostępny on jest pod tym linkiem.

Źródło: Materiały prasowe