W Imperial College London uruchomiono właśnie ośrodek, który poświęcony jest badaniu psychodelików. Jest to pierwsza na świecie tego typu instytucja, która zintegrowana została z dużą instytucją akademicką.

Centrum prowadzi Robin Carhart-Harris, czołowa postać Wielkiej Brytanii w nowej fali badań psychodelicznych. Pracował on przez ponad dekadę w dziedzinie psychofarmakologii i jest znany z ukończenia pierwszego nowoczesnego badania nad obrazowaniem LSD w mózgu.

Czytaj też: Tak wygląda nasz gen – powstała pierwsza na świecie symulacja

Finansowanie centrum wynosi ponad 3 miliony funtów a pieniądze pochodzą od pięciu dawców, którzy są założycielami. Początkowe badania skupią się nad użytecznością kliniczną psychodelików w opiece nad zdrowiem psychicznym oraz na badaniu ich działania w mózgu.

Naukowcy skupią się na psylocybinie jako lekowi na zaawansowaną depresję. Jest to główny składnik grzybków halucynków, który został uznany przez FDA za przełomowy w walce z tą chorobą. Badania mają porównać skuteczność psylocybiny w porównaniu z konwencjonalnym lekiem. Także naukowcy chcą sprawdzić, czy sprawdzi się ona w leczeniu anoreksji.

Czytaj też: Pewna kobieta miała wzór oka byka w swoim oku

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!