WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Swoją przygodę w systemie RPG Wiedźmina rozpoczniecie już za darmo

W oczekiwaniu na serial od Netflixa, nową grę CD Projekt Red i następną książkę Andrzeja Sapkowskiego opowiadającą kolejną historię w uniwersum Wiedźmina jedyne co nam pozostaje, to przeżycie przygody w grze fabularnej, czyli systemie RPG z krwi i kości w ramach The Witcher RPG. Zwłaszcza że jej startowe wydanie jest dostępne za zupełną darmochę.

The Witcher The Role-Playing Game informowałem Was przed 7 miesiącami, wspominając też co nieco o polskim wydaniu, jakie przygotowuje firma Copernicus Corporation. Ten system autorstwa Cody’ego Pondsmitha i R. Talsorian Games, czyli twórców m.in. podręcznika RPG Cyberpunk 2020 jest już szeroko dostępny w wersji angielskiej, ale na jej polskie wydanie przyjdzie nam poczekać. Jednak ten czas oczekiwania ma nam osłodzić startowa edycja.

The Witcher RPG (edycja polska) Starter jest dostępny za darmo na oficjalnej stronie sklepu w formie możliwego do pobrania pdf’a. Ten ma za zadanie zachęcić wszystkich fanatyków RPG do rozpoczęcia nieco dłuższej przygody w tym świecie, przedstawiając to, co najważniejsze na 48 stronach. Znakomita większość z nich dotyczy delikatnie okrojonego systemu tworzenia postaci, a reszta skupia się na przedstawieniu świata oraz przygodzie Do miarki miarka na jedną sesję w ramach kampanii Szklana Góra.

Czytaj też: Showrunnerka serialu zapewnia, że Wiedźmin nie będzie dla dzieci

Źródło: Copernicus