WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Powstanie serial Ziemiomorze, a stworzy go studio odpowiedzialne za Midsommar

Powstanie serial Ziemiomorze, a stworzy go studio odpowiedzialne za Midsommar

Cykl Ziemiomorze autorstwa Ursuli Le Guin to, obok Tolkiena, klasyka literatury fantastycznej. Teraz ma szansę doczekać się godnej ekranizacji, za którą odpowie studio A24.

Ekranizacje, czy to serialowe, czy filmowe, książek to dość ciężki temat. A przenoszenie na ekran powieści fantasy to już wyszcza sztuka. Na szczęście twórcom wychodzi to coraz lepiej. W przygotowaniu jest serial Amazona przedstawiający Drugą Erę Śródziemia, a niedługo dostaniemy Wiedźmina od Netflixa. Widzowie oczekują nie tylko świetnych efektów specjalnych, ale, przede wszystkim, zgodności z materiałem źródłowym. Niestety, do tej pory cykl Ursuli le Guin nie miał tyle szczęścia.

Czytaj też: Czy film New Mutants będzie powiązany z serią X-Men?

W 2004 roku powstała marna mini-seria studia Hallmark, która bardzo zbulwersowała autorkę. Twórcy wręcz pogwałcili materiał źródłowy i stworzyli koszmarek, który fani książek jak najszybciej chcieli wymazać z pamięci. Nawet japoński film animowany „Opowieści z Ziemiomorza” nie zatarł złego wrażenia. Autorka zraziła się do przenoszenia swojego cyklu na ekran i odmawiała przez następne lata sprzedaży praw do ekranizacji.

Producenta Jennifer Fox sprawiła, że autorka zmieniła zdanie. Kontaktowała się z Le Guin przed jej śmiercią i wygląda na to, że potrafiła przekonać ją do swojej wizji. Choć twórczyni Ziemiomorza nie zdążyła sfinalizować umowy, zajął się tym jej syn, Theo Downes-Le Guin.

Dzięki temu powstanie serial Ziemiomorze, a stworzy go studio A24, które w ostatnich latach dało nam Midsommar i Hereditary. Jest na co czekać. Na razie jednak szczegóły nie są znane. Nie wiadomo również dla jakiej stacji, albo platformy powstanie ta produkcja.

Czytaj też: Fantastyczne plakaty promujące film To: Rozdział 2

Źródło: screenrant.com