Reklama
aplikuj.pl

Powtórki z rozszerzoną rzeczywistością w FIFA 23

fifa 23

EA Sports zaprezentowało nowości, jakie czekają na graczy w FIFA 23. Tym razem deweloperzy przedstawili „szczegóły wrażeń meczowych”. Szykują się tutaj widoczne zmiany!

Wrażenia meczowe w FIFA 23

W najnowszym materiale wideo, EA Sports przedstawia, jak FIFA 23 robi krok naprzód w zakresie grafiki na boisku i poza nim, z powtórkami w rozszerzonej rzeczywistości i nakładkami graficznymi wykorzystującymi technologię HyperMotion2. Atmosfera przed meczem jest podkręcana fabularnymi sekwencjami filmowymi, z kolei hiperrealistyczne stroje i w pełni animowane siatki w bramkach zapewnia jeszcze wyrazistsze odczucia akcji na murawie.

Czytaj też: Produkcja Steam Deck przyspieszyła, więc lepiej sprawdźcie maile!

Wszystkie zmiany, które zostały omówione przez EA Sports pojawią się tylko na najnowszych platformach do grania. Zatem każda z nowości, które pojawią się w ostatniej FIFIE trafi tylko na platformach PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, PC i Google Stadia.

Co się zmieni w FIFA 23?

Jakie konkretnie zmiany zostaną zaimplementowane w FIFA 23? Oto najciekawsze zmiany w produkcji:

  • Powtórki z rozszerzoną rzeczywistością Hypermotion2 – Elementy rozszerzonej rzeczywistości i funkcje wyświetlania nakładek graficznych, wykorzystujące technologię HyperMotion2, dadzą Ci więcej informacji podczas powtórek strzałów i rzutów wolnych. Otrzymasz tez więcej szczegółów dotyczących oczekiwanych bramek, siły strzału, odległości od bramki i nie tylko.
  • Oczekiwanie na mecz – Pełne energii sceny ukazujące sytuacje na stadionie i poza nim łączą się z nowymi nagraniami audio, by rozbudzić atmosferę i oczekiwania towarzyszące zmaganiom o tytuły, pojedynkom bezpośrednich rywali w tabeli, pucharowych finałów i nie tylko.
  • Hiperrealistyczne boisko – Ogromny skok jakości grafiki sprawia, że w grze FIFA 23 boisko wygląda lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Zobacz, jak murawa gniecie się, gdy piłkarz wykonuje wślizg lub cieszy się z bramki, co wprowadzi do każdego meczu jeszcze więcej wizualnego realizmu.
  • Bardziej dopracowana widownia – Nowy wygląd stadionów sprawia, że są one bardziej realistyczne. Pojawi się też większa różnorodność kibiców, nowe rodzaje ubrań i nie tylko.
  • Realistyczna siatka w 3D – Nowe tekstury 3D w FIFA 23 oznaczają lepsze oświetlenie i zachowanie siatki. Podczas zdobywania gola widać napinanie się i opadanie siatki.

Czytaj też: Overwatch 2 ujawniło różnicę pomiędzy graczami konsolowymi a PC

To jednak nie wszystko! Zmiany zaszły również w kilku innych elementach, na które zwykle nie zwraca się aż tak uwagi:

  • Sędziowie – FIFA 23 to większa różnorodność dzięki pojawiającym się po raz pierwszy kobiecym sędziom. W FUT, wirtualnych klubach i innych trybach pojawiają się mieszane zespoły sędziowskie z udziałem kobiet i mężczyzn.
  • Nowy trener – Odświeżony wygląd trenera FIFA oznacza nowocześniejszy projekt graficzny oraz nowe animacje, które pomogą ci wynieść umiejętności na nowy poziom, zarówno w trakcie posiadania piłki, jak i ustawiania się bez niej.
  • Odświeżone kamery – Nowe kamery płytkiej głębi ostrości zapewniają nową warstwę jakości graficznej w FIFA 23, dopasowując styl do telewizyjnych transmisji piłkarskich i przybliżając akcję jeszcze bardziej.
  • Muzyka w meczach – Ciesz się luźniejszym podejściem do meczów i możliwością słuchania muzyki ze ścieżki dźwiękowej FIFA 23 zamiast komentatorów.
  • Nowe efekty dźwiękowe po zdobyciu gola – Świętuj najlepsze uderzenia poprzez nowe efekty dźwiękowe po bramce, takie jak syreny, brzęczki, odgłosy zwierząt i nie tylko!