Reklama
aplikuj.pl

Produkcja Steam Deck przyspieszyła, więc lepiej sprawdźcie maile!

steam deck

Valve poinformowało o tym, iż firmie udało się przyspieszyć produkcję swojego ostatniego produktu – Steam Decka. Przenośny PC trafi do klientów szybciej, nawet mimo tego, że w końcu dostępny będzie na kolejnych terytoriach.

Steam Deck z szybszymi dostawami

Valve poinformowało, że będzie w stanie zrealizować zamówienia dla wszystkich w kolejce rezerwacji wcześniej, niż początkowo zakładano. Duża część zakłóceń łańcucha dostaw mających wpływ na Steam Decka ulega stopniowej poprawie, a firma stale zwiększa produkcję Decków, by przebiegała szybciej i skutkowała większą liczbą wytworzonych egzemplarzy niż kiedykolwiek.

Czytaj też: Nowy World of Warcraft anulowany! Inny tytuł zbiera za to pochwały

Zaktualizowaliśmy dziś okna rezerwacji i każdy, kto obecnie znajduje się w kolejce rezerwacji, otrzyma e‑mail dotyczący Steam Decka w tym roku. Wielu klientów znajdujących się w oknie wyznaczonym na 4. kwartał lub później zostało przeniesionych do okna wyznaczonego na 3. kwartał (lipiec – wrzesień), a realizacja zamówień dla pozostałej części jest od teraz zapewniona w obrębie 4. kwartału (październik – grudzień).

Obecnie nowe rezerwacje znajdą się w zbiorze na 4. kwartał, ale jeśli te kolejki zapełnią się, to zostaną przesunięte na następny. Aby sprawdzić swoje okno rezerwacji, odwiedźcie tę stronę (po zalogowaniu).

Steam Deck szybciej mimo otwarcia na nowe rynki

Valve jednocześnie ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży urządzeń na nowych rynkach. To jednak nie wpłynie na zapowiadane przyspieszenie dostaw w Europie czy Ameryce.

Czytaj też: Fani Hogwarts Legacy doszukali się nowych materiałów z gry

Z radością dzisiaj ogłaszamy, że Steam Deck dotrze do kolejnych regionów. Z pomocą firmy Komodo Steam Deck trafi jeszcze w tym roku do Japonii, Korei Południowej, Tajwanu i Hongkongu.

Współpracujemy z zespołem Komodo od lat i cieszymy się, że mamy ich pomoc jako naszego autoryzowanego sprzedawcy Steam Decka w tych regionach. Komodo właśnie otworzyło rezerwacje na swojej stronie internetowej pod adresem

http://steamdeck.komodo.jp, a klienci z rezerwacjami w nowych regionach będą mogli zamówić swoje Steam Decki jeszcze w tym roku. Kolejka rezerwacji Komodo jest oddzielną kolejką od tej w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, więc to ogłoszenie nie ma wpływu na czas wysyłania e-maili umożliwiających złożenie zamówienia w regionach, w których aktualnie Steam Deck jest już oferowany.

Warto dodać, że gracze mogą również pobierać aktualizacje Steam Decka w wersji beta. Znajdziemy je w menu Ustawienia > System > Kanał aktualizacji Steam. Co zmienia najnowsza łatka? Oto lista:

  • Dodano możliwość dostosowania ustawień wyświetlania dla zewnętrznych wyświetlaczy, na których występują problemy z obcinaniem krawędzi obrazu.
  • Naprawiono problemy ze zbyt dużymi wymiarami niektórych obrazów podczas wyświetlania poradników w nakładce.
  • Sprawiono, że tagi spoilerów odsłaniające treść w poradnikach są od teraz możliwe do włączenia/wyłączenia przez użytkownika.
  • Naprawiono problem z nieprawidłowym przewijaniem średniej długości nazw gier w nakładce głównego menu.
  • Naprawiono problem powodujący, że strona osiągnięć nie była poprawnie aktualizowana po zdobyciu nowego osiągnięcia.