Reklama
aplikuj.pl

Te satelity udowodnią, jak ważne są pozaziemskie sieci dla wojska

ważne są pozaziemskie sieci dla wojska

Firma Lockheed Martin w przyszłym roku wystrzeli na orbitę trzy wyjątkowe satelity testowe, które będą miały za zadanie udowodnić to, jak ważne są pozaziemskie sieci dla wojska, demonstrując możliwość realizowania w przestrzeni kosmicznej „joint all-domain operations” (JADO).

W ramach JADO amerykańska armia połączy wszystkie swoje gałęzie

Wedle obecnych informacji wysiłek związany z tymi satelitami, który jest finansowany przez Lockheeda, pokaże znaczenie sieci kosmicznych i następnie będzie dostępny dla wewnętrznych demonstracji firmy oraz do użytku wojskowego. Całe trio znajdzie się zapewne na orbicie w czasie przyszłorocznych ćwiczeń Northern Edge amerykańskiego dowództwa oraz innych planowanych demonstracji wspólnych zdolności Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Armii.

Czytaj też: Będzie chronił USA przed wrogimi pociskami. 3,28 miliardów na pocisk przechwytujący NGI

Dzięki satelitarnemu transferowi danych Wojsko USA znacząco rozwinie swoją wizję Joint All-Domain Command and Control. To dążenie do ustandaryzowania i ujednolicenia kontroli oraz dowodzenia poprzez połączenie komunikacji między wszystkimi gałęziami Wojska USA. Satelity mają stać się w przyszłości podstawą dla tego typu sieci.