Reklama
aplikuj.pl

Pożegnajcie Project Cars i DiRT

project cars

Nie mamy dobrych wieści dla fanów gier wyścigowych. Nie dość, że na rynku rzadko pojawia się coś nowego, to jeszcze marki istniejące na rynku od lat, znikają. Co wiemy o anulowanych grach?

Project Cars i DiRT anulowane

Też jesteście fanami gier wyścigowych i nie macie w co nowego pograć? Cóż, niedługo wychodzi Need for Speed Unbound (po długiej przerwie), a potem… może dostaniemy w przyszłym roku Forzę Motorsport. Ale pewności nie ma. Jeśli ktoś wybawił się w aktualnych produkcjach, to kierownice podczas tej generacji konsol leżą zakurzone.

Czytaj też: Polskie Evil West da się przejść w kooperacji. Też jestem zdziwiony

Niestety, są kolejne złe wieści. Informator Tom Henderson poinformował o tym, iż Electronic Arts, które przejęło Codemasters, zaczęło wprowadzać w firmie spore zmiany. Deweloperzy niedawno zarządzali czterema markami – F1, DiRT, Project Cars oraz GRID. Jak się okazuje – EA postanowiło zakończyć istnienie dwóch serii. Nie zagramy więcej w Project Cars oraz DiRT.

Codemasters dalej będzie pracowało nad nowymi F1 oraz, ku mojemu zdziwieniu, GRID. O przetrwaniu GRIDa jestem zaskoczony, ponieważ zarówno ostatni DiRT i Project Cars nie były dobrymi grami, a GRID Legends utrzymywał podobny poziom. Być może Elektronicy chcą jeszcze dać twórcom szansę, a jak się nie uda z kolejną grą – zostanie F1.

Co ciekawe, prace nad Project Cars 4 już trwały, a deweloperzy chwalili się nowymi technologiami z gry.

Autorzy Project Cars zatoczyli koło

Smutna, choć trochę zabawna, jest historia Slightly Mad Studio. Studio wywodzi się z ludzi, którzy lata temu tworzyli dla Electronic Arts kolejne odsłony Need for Speed pod szyldem Shift. Deweloperzy chcieli uwolnić się od EA i założyli własne studio, a dzięki zbiórce pieniędzy, byli w stanie stworzyć Project Cars. Plan się zatem powiódł.

Czytaj też: Aktualizacja 1.61 do Cyberpunk 2077 wydane. Mamy listę zmian

W dalszy ciąg historii jednak pewnie zbuntowani deweloperzy by nie uwierzyli, gdyby ktoś im ją opowiedział w dniu odejścia z Electronic Arts. Otóż, Slightly Mad Studio zostało kupione przez Codemasters. Minęło trochę czasu i… Codemasters zostało kupione przez Electronic Arts! Tym samym Slightly Mad Studio, które uciekło z EA, stało się ponownie własnością Elektroników.