WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Poznajcie elektrycznego sedana premium Reverie od Fresco Motors

Tesla podbiła rynek w Norwegii przed kilkoma miesiącami, ustanawiając rekordową wręcz sprzedaż elektrycznych samochodów w państwie. Możemy więc się spodziewać, że wywodzący się stamtąd startup Fresco Motors wie, jak stworzyć solidnego elektrycznego sedana premium. Ba, nawet go zapowiedzieli – poznajcie Reverie. 

Czytaj też: Elektryczny Taycan Porsche przeszedł katorżnicze testy

Bezsprzecznie Fresco Motors celują w ofertę Tesli, a dokładnie samochód Model S, który powinien dostać godnego rywala w lepszym wydaniu. Obecnie Reverie prezentuje się na istną wydajnościową bestię z możliwością przyśpieszenia do setki w zaledwie dwie sekundy. Dwie! Po stronie maksymalnej prędkości mówimy z kolei o 300 km/h. Skąd te osiągi? Firma twierdzi, że ze skrzyni, a dokładnie czterobiegowego automatu z nadbiegiem.

Niestety wiele więcej na temat specyfikacji nie wiadomo. Nie znamy zasięgu (ten ma być rewolucyjny), nie znamy wagi oraz szczegółów co do platformy, układ napędowy też pozostaje w cieniu tajemnicy… ale wiemy, że np. zestawy akumulatorów będą modułowe, co sprawi, że wymiana wadliwych ogniw będzie uproszczona. Ładowanie ma z kolei być „szybkie”, a nawet bezprzewodowe.

Premiera? Nieznana. Publiczny debiut prototypu? Również, ale jeśli wierzyć Norwegom, to zamówienie na Reverie złożyło już ponad 70 klientów.

Czytaj też: Elektryczny silnik HET od Linear Labs obiecuje wiele

Źródło: New Atlas