WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Poznajcie nowe soczewki zaprezentowane na CES 2017

Poznajcie nowe soczewki zaprezentowane na CES 2017

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe i często korzystasz z komputera to powinieneś zwrócić uwagę na produkt zaprezentowany an targach CES 2017. Firma CooperVision zaprezentowała tam swój innowacyjny produkt: soczewki, które pokonują zmęczenie oczu.

Biofinity Energys to produkt, który posiada specjalny design nazwany Digital Zone Optics. Strefa kontaktowa z oczami posiada wiele asferycznych krzywych co ma minimalizować zmęczenie podczas patrzenia w dal czy korzystania z komputera. Soczewki także lepiej zatrzymują wilgoć, są miększe oraz lepiej oddychają niż standardowe rozwiązania. Podczas korzystania z urządzeń cyfrowych mrugamy znacznie mniej, przez co oczy pozostają gorzej nawilżone. Nowe soczewki pomagają właśnie na wyeliminowanie efektów ubocznych tego stanu rzeczy.

Debiut soczewek odbył się właśnie na targach CES, jednakże już ponad 7000 okulistów oferuje je dla pacjentów. Nie ma niestety jeszcze gotowego rozwiązania dla osób z astygmatyzmem. Soczewki są przeznaczone do co miesięcznej zmiany. Takie rozwiązanie jest genialne i powinno zainteresować całe mnóstwo osób. Nie wiadomo tylko, kiedy trafi ono do szerszej sprzedaży i po jakiej cenie. Jednakże należy być optymistycznej mysli bowiem inne soczewki tego producenta są dostępne w Polsce w sprzedaży.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/