Poznajcie podwodnego drona BW Space Pro od Youcan Robot

Poznajcie podwodnego drona BW Space Pro od BW Space
Poznajcie podwodnego drona BW Space Pro od BW Space

Youcan Robot swoją przygodę na rynku rozpoczynał, jako chiński startup, któremu udało się sfinansować pierwszego podwodnego drona BW Space. Nic więc dziwnego, że kuje żelazko, póki gorące i ostatnio zapowiedziała jego ulepszoną wersję – BW Space Pro. 

Czytaj też: Drony wygrały z ambulansami w wyścigu dostarczania apteczki

Ogromnych zmian pomiędzy tymi modelami w kwestii możliwości technicznej nie ma, bo podobnie jak oryginał, BW Space PRO jest w stanie zejść na maksymalną głębokość 100 metrów, oferując podgląd wideo i kontrolę w czasie rzeczywistym za pośrednictwem łączności Wi-Fi. Wszystko za sprawą niewielkiego przekaźnika na powierzchni, od którego użytkownik może oddalić się maksymalnie na 500 metrów z kontrolerem wyposażonym ekran LED, czy smartfonem z aplikacją.

Poznajcie podwodnego drona BW Space Pro od Youcan Robot

Pro jest jednak bardziej kompaktowy niż oryginał, a jednocześnie ma dodatkowy pionowy pędnik. Ten dodatek pozwala mu trzymać poziom podczas płynięcia prosto w górę lub w dół, a także poruszać się do przodu z zachowaniem konta rzędu 45 stopni. To dosyć ważne, o ile w grę wchodzi płynne nagrywanie materiałów wideo poniżej drona, który na jednym ładowaniu 9600 mAh baterii powinien wytrzymać jakieś cztery godziny.

Zdecydowanie najważniejszą funkcją w nowym modelu jest 6-krotny zoom optyczny dla jego modułu w 4K i płynności 30 FPS, który współpracuje z automatycznie dostosowującymi się dwoma reflektorami. Cena? W przedsprzedaży z planem wysyłki 25 października wynosi 1699$, ale wzrośnie do 1999$ po tym okresie.

Czytaj też: Jaką popularność zdobędzie HarmonyOS?

Źródło: New Atlas