Ford Mustang Shelby GT500 na 2020 rok modelowy będzie zdecydowanie wyjątkowy na tle poprzedników. Nie tylko droższym względem podstawowych wersji, ale też najdroższym fabrycznie legalnym Mustangiem, o ile ktoś zdecyduje się na pakiet z włókna węglowego. Zapewne już wiecie, że po prostu poznaliśmy ceny Shelby GT500 2020.

Czytaj też: Następny Jaguar XJ pójdzie w elektryczność

Ford nie udostępnił jeszcze kreatorów z cennikiem, ale przynajmniej pochwalił się tym, co będzie oferował w nowym GT500. Ten będzie mógł pochwalić się mocą 760 koni mechanicznych za początkową cenę 73995$, co sprowadza go do około 97$ za koń mechaniczny i sprawia, że jest o 12460 dolców droższy od Shelby GT350. Na całe szczęście wszystkie Mustangi GT500 mają doładowany silnik V-8 o pojemności 5,2 litra z siedmiobiegową skrzynią automatyczną z podwójnym sprzęgłem.

Po stronie dodatków mamy do wyboru pakiet z regulowanymi górnymi mocowaniami, zdejmowanymi płytami końcowymi i bagażnikiem Gurneya (1500$), czy pakiet technologiczny z ulepszonym systemem audio, systemem ostrzegania o martwym punkcie, wycieraczkami z czujnikiem deszczu i nawigacją (3000$). Najciekawszym i jednocześnie najdroższym jest pakiet Cabron Fibre Track, który za 18500$ zapewni nabywcy koła z włókna węglowego w oponach Michelin Pilot Sport Cup 2, regulowane skrzydło z włókna węglowego, mechanizm usuwania tylnych siedzeń i wlotom powietrza z przodu.

Silnik V8 w Shelby GT500 na 2020 rok z rekordowymi możliwościami "na litr"

W ofercie znajdzie się jedenaście różnych kolorów z możliwością wyboru pasków bocznych i górnych pasków w kolorze czarnym, białym lub niebieskim. Standardowe fotele są wykonane ze skóry z wykończeniem microsuede, a opcjonalne, ręcznie regulowane fotele Recaro (standardowe w pakiecie Carbon Fibre Track) są w pełni wykończone skórą. W obu przypadkach dostępny jest tylko kolor czarny.

Jeśli z kolei zsumujemy wszystko, to za Shelby GT500 2020 z możliwie wszystkimi obecnie ujawnionymi dodatkami przyjdzie nam zapłacić 95000$ + oczywiście podatki.

Czytaj też: 25 supersamochodów z Lamborghini Veneno na czele zostanie sprzedanych z rządowej kolekcji

Źródło: CarandDriver

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej