WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Poznaliśmy ceny Shelby GT500 2020

Ford Mustang Shelby GT500 na 2020 rok modelowy będzie zdecydowanie wyjątkowy na tle poprzedników. Nie tylko droższym względem podstawowych wersji, ale też najdroższym fabrycznie legalnym Mustangiem, o ile ktoś zdecyduje się na pakiet z włókna węglowego. Zapewne już wiecie, że po prostu poznaliśmy ceny Shelby GT500 2020.

Czytaj też: Następny Jaguar XJ pójdzie w elektryczność

Ford nie udostępnił jeszcze kreatorów z cennikiem, ale przynajmniej pochwalił się tym, co będzie oferował w nowym GT500. Ten będzie mógł pochwalić się mocą 760 koni mechanicznych za początkową cenę 73995$, co sprowadza go do około 97$ za koń mechaniczny i sprawia, że jest o 12460 dolców droższy od Shelby GT350. Na całe szczęście wszystkie Mustangi GT500 mają doładowany silnik V-8 o pojemności 5,2 litra z siedmiobiegową skrzynią automatyczną z podwójnym sprzęgłem.

Po stronie dodatków mamy do wyboru pakiet z regulowanymi górnymi mocowaniami, zdejmowanymi płytami końcowymi i bagażnikiem Gurneya (1500$), czy pakiet technologiczny z ulepszonym systemem audio, systemem ostrzegania o martwym punkcie, wycieraczkami z czujnikiem deszczu i nawigacją (3000$). Najciekawszym i jednocześnie najdroższym jest pakiet Cabron Fibre Track, który za 18500$ zapewni nabywcy koła z włókna węglowego w oponach Michelin Pilot Sport Cup 2, regulowane skrzydło z włókna węglowego, mechanizm usuwania tylnych siedzeń i wlotom powietrza z przodu.

Silnik V8 w Shelby GT500 na 2020 rok z rekordowymi możliwościami "na litr"

W ofercie znajdzie się jedenaście różnych kolorów z możliwością wyboru pasków bocznych i górnych pasków w kolorze czarnym, białym lub niebieskim. Standardowe fotele są wykonane ze skóry z wykończeniem microsuede, a opcjonalne, ręcznie regulowane fotele Recaro (standardowe w pakiecie Carbon Fibre Track) są w pełni wykończone skórą. W obu przypadkach dostępny jest tylko kolor czarny.

Jeśli z kolei zsumujemy wszystko, to za Shelby GT500 2020 z możliwie wszystkimi obecnie ujawnionymi dodatkami przyjdzie nam zapłacić 95000$ + oczywiście podatki.

Czytaj też: 25 supersamochodów z Lamborghini Veneno na czele zostanie sprzedanych z rządowej kolekcji

Źródło: CarandDriver