Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy chipset Nord 2 5G OnePlusa. Sztuczna inteligencja na pokładzie

SoC OnePlus Nord 2 5G, OnePlus Nord 2 5G, Nord 2 5G, układ Nord 2 5G, Dimensity1200-AI, MediaTek Dimensity1200-AI

Firma OnePlus dumnie ogłosiła, co napędzi jeden z jej najnowszych smartfonów. Mowa o modelu Nord 2 5G, który skorzysta z dobrodziejstw sztucznej inteligencji, dzięki obecności na pokładzie flagowego układu marki MediaTek, czyli Dimensity 1200-AI.

Chipset Nord 2 5G oficjalnie ujawniony. OnePlus postawił na sztuczną inteligencję

MediaTek poszedł na skróty z nazewnictwem swojego nowego flagowego SoC, ale to dobrze dla nas, bo łatwo odróżnić jeden od drugiego. Względem Dimensity 1200, nowy, zapewniający nieznany dotąd poziom sztucznej inteligencji układ Dimensity 1200-AI zyskał nowe możliwości SI, co dopisek „AI” (Artificial Intelligence) w nazwie jednoznacznie wyjawia. Smartfon OnePlus Nord2 5G wykorzysta tym samym gwarantującą przez SoC wydajność w operacjach z udziałem sztucznej inteligencji w aparacie oraz do uzyskania niższego czasu reakcji, wyższej wydajności i niższych opóźnień m.in. w grach.

Procesor Dimensity 1200-AI jest pierwszym przykładem inicjatywy MediaTek Dimensity Open Resource Architecture, optymalizującej potężny chipset Dimensity 1200 5G w celu zapewnienia spersonalizowanych wrażeń użytkownikom OnePlus.

– czytamy w komunikacie prasowym.

Czytaj też: Vivo S10 pojawił się na plakatach promocyjnych. Premiera coraz bliżej

Nadchodzący Nord2 5G według producenta będzie wyposażony w „aparat klasy premium”. Obecna w nim funkcja AIPhoto Enhancement ma automatycznie dostosowywać tonację kolorów i kontrast, co ma przyczynić się do optymalnej jakości zdjęć podczas robienia ich w nocy, czy w słabym oświetleniu. Z kolei funkcja AI Video Enhancement ma za zadanie umożliwić używanie efektów HDR na żywo, w czasie rzeczywistym i podczas nagrywania. Obecność technologii DOL-HDR sprawi, że szczegółowość cieni czy też zakres dynamiki będzie zauważalnie wyższa.

Czytaj też: Premiera Huawei nova 8i. Piąty członek rodziny nova 8 ujawniony

Oprócz tego chipset Nord 2 5G pozwala na wykorzystanie technologii AI Color Boost i AI Resolution Boost, która automatycznie poprawi rozdzielczość wideo do rozdzielczości HD. Dodatkowo ten „inteligenty wyświetlacz” w smartfonie Nord2 5G wykorzysta SI do dynamicznego sterowania jasnością ekranu na podstawie warunków oświetlenia na zewnątrz, a także wyświetlanych w danym momencie treści.