Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy datę Samsung Unpacked 2024

W świetle najnowszych doniesień data i miejsce oficjalnej premiery produktów od Samsunga staje się być faktem. Koreański producent wybrał dość nietypowe miejsce na prezentacje nowych produktów. Co dokładnie i kiedy producent zaprezentuje nam w Paryżu?

Jest to jedna z pierwszych informacji potwierdzających konkretną datę oficjalnej premiery. W nieoficjalnych przeciekach wskazano również miejsce premiery. I tak o to 10 lipca w mieście zakochanych (Paryż) firma Samsung miałaby zaprezentować wszystkie swoje nowości. Data i miejsce są bliskie jednej z większych uroczystości sportowych, której to Koreańczycy towarzyszą jako jeden z głównych sponsorów. Chodzi oczywiście o letnie igrzyska olimpijskie zaczynające się 26 lipca (dzień ceremonii). Wcześniejsza premiera umożliwiłaby zabieg marketingowy zwiększając potencjalną sprzedaż. Czy tak faktycznie będzie? Z pewnością dowiemy się tego już na początku lipca, kiedy Samsung zacznie rozsyłać zaproszenia na premierę.

Co dokładnie zobaczmy na Samsung Galaxy Unpacked 2024?

Nadchodzący event na pewno wzbudza spore zainteresowanie. Koreański gigant już 10 lipca zamierza zaprezentować znaczną ilość produktów. Wśród nich oprócz składanych smartfonów z rodziny Galaxy Z Flip 6 i Z Fold 6 zobaczymy także inne produkty. O składanych urządzeniach, prawdę mówiąc, wiemy niewiele. Jedną z ciekawszych informacji jest ta, że producent pracuje nad wersją budżetową smartfona Fold 6 z dodatkiem w nazwie FE. Urządzenie miałoby kosztować około 800 dolarów. Ponadto producent (oddział Samsung Display) jakiś czas temu informował świat, że składany ekran, jaki stworzyli uzyskał certyfikat odporności MIL-STD 810. Możemy jedynie podejrzewać, że Samsung zdecyduje się dodać takie wzmocnienie do składanych smartfonów. Oddział Display nie wskazał, gdzie wyświetlacz zostanie zastosowany. Przechodząc do nieco tańszej i mniejszej wersji składanego urządzenia, czyli modelu Flip 6. Jakiś czas temu do Internetu trafiła informacja, że model SM-F741U (kodowa nazwa Flipa) testowany jest na dwóch procesorach. Mowa o Snapdragonie 8 Gen 3 z pamięcią 8GB oraz zeszłorocznym Snapdragonie 8 Gen 2 ze wsparciem 12GB. Pamiętajmy, że nie są to w pełni potwierdzone informacje.

Samsun Galaxy Z Fold 6

Inną nowością, która najpewniej zostanie zaprezentowana będzie Samsung Galaxy Ring, czyli super smart obrączka. Świat widział już ten produkt, chociażby na targach MWC 2024 w Barcelonie, ale producent nie zdradzał wtedy większej ilości szczegółów, a sam produkt był „zamknięty” w szklanych gablotach. Galaxy Ring to produkt z kategorii urządzeń „ubieralnych”. O produkcie wiemy tylko tyle, że producent miałby wypuścić urządzenie w 8 rozmiarach. Sam Ring miałby zająć się danymi naszego ciała (pomiary) oraz ułatwić np. codzienną obsługę poprzez płatności NFC. Urządzenie miałoby działać od 5 do 9 dni. Producent, mimo iż zaprezentował urządzenie nie chciał zbyt dużo zdradzać na temat samego produktu.

Skoro już jesteśmy przy urządzeniach zakładanych na części ciała to warto zwrócić uwagę na nową rodzinę zegarków Galaxy Watch 7. Zagraniczne media donoszą, że te zegarki również zostaną zaprezentowane na Samsung Galaxy Unpacked 2024. Oprócz tego bardzo pewnym produktem, który ujrzy światło dzienne będą słuchawki Galaxy Buds 3. Całą premierę uwieńczą nowości w sektorze sztucznej inteligencji. Wszelkie informacje dotychczas zebrane o wszystkich urządzeniach są jedynie plotkami, które prawdopodobnie mogą okazać się jednak prawdą. Oczywiście Samsung ma jeszcze trochę czasu do 10 lipca, ale nie sądzę, że dojdzie do większych zmian.

Źródło: Gsmarena, opracowanie własne