Reklama
aplikuj.pl

Te zastrzyki mogą być sposobem na walkę z otyłością

Naukowcy stworzyli i przetestowali nowy sposób leczenia, który topi tłuszcz na brzuchu. Nowa technika polega na wstrzykiwaniu lodowatego roztworu soli fizjologicznej bezpośrednio do złogów tłuszczu, aby zmniejszyć je o połowę.

Metoda wykorzystuje sterylny roztwór składający się z soli fizjologicznej, gliceryny i od 20 do 40 procent małych cząsteczek lodu. Mieszanka ta jest wstrzykiwana bezpośrednio do złogów tłuszczu, np. wokół brzucha, gdzie krystalizuje się i zabija komórki tłuszczowe. W ciągu kilku tygodni po zabiegu ciało wypłukuje martwe komórki.

Zespół badawczy twierdzi, że proces ten może zostać wykorzystany do zmniejszenia ilości tłuszczu w zasadzie w każdej części ciała i na każdej głębokości. Co ważne, nie wydaje się, aby miał on negatywny wpływ na inne tkanki, takie jak mięśnie. W ramach testów naukowcy wstrzyknęli roztwór świniom i monitorowali jego działanie przez osiem tygodni. Stwierdzili, że objętość tłuszczu zmniejszyła się o 55 procent, w porównaniu z grupą kontrolną, która otrzymywała zastrzyki tego samego roztworu nie zawierające cząsteczek lodu. Nie stwierdzono żadnych uszkodzeń skóry ani mięśni, a w innych miejscach w organizmach zwierząt nie zaobserwowano skutków ubocznych.