WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Poznaliśmy wymagania sieciowe Stadia od Google

Poznaliśmy wymagania sieciowe Stadia od Google

Wiele już powiedziano o usłudze Google Stadia i choć nadal nie wiemy kiedy dokładnie odbębni swoją premierę i ile będzie kosztować, to przynajmniej możemy być pewni, jakiej prędkości łącza będzie wymagać. 

 

Tak przynajmniej możemy wnioskować z powyższego wpisu, wspominającym o informacjach uzyskanych przez redakcję IGN. Wcześniej mieliśmy pewne przypuszczenia, że minimalna prędkość łącza będzie wynosić około 15 Mb/s, ale wygląda na to, że ta wartość będzie odrobinę wyższa i wyniesie… 25 Mb/s, czyli nieco ponad 3 MB/s. W teorii nic szczególnego, ot prędkość, którą zagwarantuje nawet radiowe połączenie z dystrybutorem, punkt dostępowy, czy sieć 4G na smartfonach.

Należy jednak pamiętać, że w grę wchodzą wymagania minimalne! Te z pewnością nie pozwolą na zabawę w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, a ja mam nawet szczere wątpliwości, czy te 25 Mb/s w ogóle poradzi sobie z odebraniem wystarczającej ilości danych w przypadku scen przepełnionych akcją. Wszystko sprowadza się do bitrate, który ma ogromny wpływ na finalną jakość.

Czytaj też: Z wypowiedzi szefa Xbox wynika, że Google Stadia otrzyma sporą konkurencję

Źródło: Facebook