WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Z wypowiedzi szefa Xbox wynika, że Google Stadia otrzyma sporą konkurencję

O usłudze Google Stadia wiemy już wiele i to zaledwie po dwóch dniach od oficjalnej zapowiedzi na GDC… choć nie zabrakło małego rozczarowania w kwestii jakości. Wygląda jednak na to, że zapowiedź Google wywołała spore zamieszanie w branży i szef Xboxa, Phil Spencer zapewnił, że tak jak Google poszło na całość na GDC 2019, tak Xbox ”pójdzie na całość na E3 2019″.

Sprawa jest chyba poważna, bo po prezentacji Stadia, pracownicy Xboxa otrzymali wiadomość e-mail od Spencera, którą ktoś podrzucił serwisowi Thurrot. Z niej wynika, że zarząd firmy spodziewał się takiego ruchu Google:

Właśnie obejrzeliśmy wraz z zespołem ogłoszenie Google dotyczące Stadia tutaj w GDC. Ich ogłoszenie jest potwierdzeniem ścieżki, którą rozpoczęliśmy dwa lata temu.

Dzisiaj widzieliśmy, jak wielki konkurent technologiczny wchodzi na rynek gier i tworzy niezbędne składniki sukcesu w formie zawartości, społeczności i Chmury. W ich ogłoszeniu nie było wielkich niespodzianek, choć byłem pod wrażeniem ich wykorzystania YouTube, korzystania z Google Assistant i nowego kontrolera WiFi.

Ale chcę wrócić do nas, naprawdę udało nam się doprowadzić nas do pozycji, w której jesteśmy gotowi konkurować o 2 miliardy graczy na całej planecie. Google poszedł dzisiaj w górę i mamy kilka miesięcy do E3, kiedy to pójdziemy na całość. 

Musimy pozostać zwinni i nadal budować relacje z naszym klientem w centrum. Mamy treść, społeczność, zespół w chmurze i strategię, a jak już mówiłem, chodzi o egzekucję. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe dzisiaj.

Phil.

Wejście Google na rynek transmisji gier sprawi, że konkurencja zacznie działać tam cuda, co jest oczywiście świetną wiadomością dla konsumentów. Od Microsoftu, a dokładnie działu Xbox możemy oczekiwać prezentacji xCloud podczas targów E3 2019, które odbędą się już 11 czerwca i potrwają cztery dni. Jednak to nie wszystko, ponieważ wszystko wskazuje na to, że to wtedy Microsoft zaprezentuje następce Xbox One.

Czytaj też: Obecność Cyberpunk 2077 na E3 2019 już pewna

Źródło: Thurrot