Reklama

Premiera Bugatti La Voiture Noire, czyli hipersamochodu za 49 milionów

Premiera Bugatti La Voiture Noire, Bugatti La Voiture Noire,

Niestety, a może i stety po premierze Rolls-Royce Boat Tail za 28 milionów dolarów, debiutujący właśnie hipersamochód Bugatti La Voiture Noire przestał być najdroższym nowym samochodem w historii, ale i tak imponuje, kosztując całe 11 milionow euro przed opodatkowaniem.

Premiera Bugatti La Voiture Noire jest ukoronowaniem ostatnich dwóch lat, podczas których firma dopracowywała szczegóły i wykonanie. Zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku, La Voiture Noire sprzedał się na długo przed oficjalnym ujawnieniem i choć wtedy pobił cenowo Rolls Royce Sweptail (13 milionów dolców), to daleko mu do klasyka, czyli  Ferrari 250 GTO, na które ponoć wydano nawet 80 milionów dolarów.

Czytaj też: Unikalne Bugatti Divo ‘Lady Bug’ prawie nie powstało

Niedawno ten model został dostrzeżony w pobliżu fabryki Bugatti w Molsheim i najpewniej wtedy przeszedł już finalne testy, zanim został wysłany do prawowitego właściciela, który najpewniej lubi historię albo przynajmniej drogie samochody. Bugatti La Voiture Noire oddaje bowiem hołd ważnemu dla Bugatti pojazdu Type 57 SC Atlantic Jeana Bugattiego z 1936 roku.

Czekaliśmy na to dwa lata, ale premiera Bugatti La Voiture Noire wreszcie jest już za nami

Z takim “zapleczem” historycznym nic dziwnego, że łącznie we stworzenie La Voiture Noire zainwestowano około 65000 godzin inżynieryjnych, choć ten unikalny model jest oparty na Chironie. Zyskał jednak zupełnie odmienne, unikalne nadwozie z widocznym włóknem węglowym i bezbarwnym lakierem o długości okazalszej o 45 cm i rozszerzony rozstaw osi o 25 cm.

Czytaj też: Render Bugatti Chiron Terracross. Co powiecie na taką terenową bestię?

LVN zachował jednak swoje hipersamochodowe możliwości, podkreślone przez sześć końcówek układu wydechowego. Całość uzupełniają reflektory z ponad 25 indywidualnie wyfrezowanymi elementami, przedni grill został wydrukowany w 3D, czy jednoczęściowe obramowanie na pasku LED z tyłu.

Czytaj też: Tajemniczy Bugatti Chiron nagrany w testach. Informacje wskazują jasno

Jednak Bugatti podkreśla, że ​​La Voiture Noire to coś więcej niż tylko Chiron z nowym nadwoziem, co akcentują dodatkowe modyfikacje pokroju odmiennego systemu chłodzenia, felg i ogólnego charakteru, czy lepiej dopieszczonej aerodynamiki. Finalnie przeszedł oczywiście całą masę testów, a choć oficjalne zdjęcia nie ujawniają kabiny, ponoć znajduje się tam ogrom aluminiowych i palisandrowych wstawek, czy tapicerka ze skóry licowej wykończona w kolorze Havana Brown.