Reklama
aplikuj.pl

Premiera elektrycznego BMW i4 2022. Wielkie nery podkreślają wielką moc

Premiera elektrycznego BMW i4 2022, BMW i4 2022, BMW i4, premiera BMW i4,

Wreszcie możemy powitać produkcyjną wersję zeszłorocznego konceptu o tej samej nazwie po szeregu zdjęć szpiegowskich. Co ujawnia wielka premiera elektrycznego BMW i4 2022, po której i tak nie dowiedzieliśmy się wszystkiego?

BMW i4 2022 nie zadowoli przeciwników nowego

Chociaż wiedzieliśmy już o tym od dawna, jak dobrze widzicie, BMW i4 2022 zyskało ten sam kształt maskownicy, którego jedni znienawidzili, a drudzy zaczęli tolerować po premierze M3 i M4 nowej generacji. Oczywiście teraz nie można już bronić marki tym, że kształt i rozmiar został podyktowany kwestią chłodzenia, bo w BMW i4 2022 „nery” pozostają zasłonięte.

Czytaj też: BMW iDrive w nowej odsłonie. Nowocześnie, minimalistycznie i z 5G

BMW i4 2022 w ofercie tego producenta plasuje się przy równie bezemisyjnym SUVie iX3 oraz iX, jak również hatchbacku i3, względem którego dzieli go całe 8 lat rozwoju technologii. Model ten wygląda prawie tak samo jak Concept i4, czego się spodziewaliśmy, jako że był to koncept zbliżony do produkcji, a nie samochód pokazowy z przesadnymi detalami i dodatkami. Zmiany widać m.in. w przeprojektowanych klamkach.

To elektryczne BMW ma tym samym wiele wspólnego z nową generacją Serii 4 Gran Coupe BMW, ale różnice między nimi jasno podkreślają niebieskie akcenty, jak również przeprojektowane zderzaki i brak końcówek wydechu z tyłu.

Czytaj też: Gran Coupe BMW Serii 8 spodoba się przeciwnikom nowych nerek

Niestety te elektryczne zapędy BMW i4 2022 pozostają tajemnicą, bo producent mówi tylko to, że jego moc będzie sięgać 530 KM (najpewniej w wersji M Performance), a topowy zasięg wyniesie 590 km wedle procedury WLTP. Szczegóły i zdjęcia kabiny trafią do nas w następnych tygodniach.