WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Premiera Ghost of Tsushima przesunięta chociaż nie była nawet ogłoszona

Premiera Ghost of Tsushima przesunięta chociaż nie była nawet ogłoszona

Nastąpiła mała zmiana związana z premierą Ghost of Tsushima. Kiedy zadebiutuje tytuł, o którym w gruncie rzeczy bardzo mało wiadomo?

Sony w sprawie Ghost of Tsushima póki co milczy. Firma nie prezentuje zbyt dużo materiałów z nadchodzącego tytułu Sucker Punch, a ostatnia decyzja o rezygnacji z E3 2019 sprawiła, że o grze nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic nowego. Jedyny gameplay z gry ma już rok i pochodzi z E3 2018.

Wiele osób sądziło, że przez takie zamilczanie gry oraz przepiękną grafikę, tytuł ten może ostatecznie zadebiutować dopiero na PlayStation 5. Teraz dowiedzieliśmy się, że plany są inne. A jeszcze niedawno były jeszcze… inne. Z czego wynika małe zamieszanie? Gra nigdy nie miała zapowiedzianej sugerowanej daty wydania, a tutaj otrzymaliśmy nowe informacje o jej premierze. Czego się dowiedzieliśmy?

Zdaniem Jasona Schreiera, który słynie z niesamowitych kontaktów w branży growej – Ghost of Tsushima miało zadebiutować w pierwszej połowie 2020 roku. Teraz data wydania gry została przesunięta na późny 2020. Nie wiadomo, co jest powodem tej decyzji, ale można się domyślać, że chodzi o opóźnienie wydania The Last of Us: Part 2.

Dziennikarz Kotaku zaznacza również, że mimo tego, iż gra zadebiutuje tuż przed PlayStation 5, to nie powinniśmy się nastawiać na to, że będzie to tytuł skierowany właśnie na tę konsolę. Kwestia gier wydanych tuż przed nową generacją konsol robi się coraz ciekawsza. Powstają pytania, na które aktualnie nie znamy odpowiedzi jak np. czy będą gry na obie konsole, czy może sprzedawane dalej jako produkt dla PS4, który PS5 uruchomi?

ŹRÓDŁO: wccftech