WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Premiera kart Navi i procesorów Ryzen 3000 kluczowym tematem następnego spotkania AMD

Mamy już pewność, że 23 kwietnia AMD zorganizuje spotkanie ze swoimi partnerami, aby omówić kolejną generację procesorów Ryzen i nadchodzącej architektury graficznej Navi. Tak naprawdę tajemnicą jest, co dokładnie ujawni AMD w prezentacji, ale wszystko wskazują na to, że w grę wchodzi ujawnienie dat wydania i wszelkich szczegółów na temat nowych produktów.

Czytaj też: AMD Navi 20 ze wsparciem dla Ray Tracingu i ulepszoną architekturą GCN

Samo spotkanie jest dla AMD zapewne ważne, bo to tak naprawdę pierwsze poważne wejście na rynek ze stricte konsumenckimi procesorami i kartami graficznymi, których rdzenie zostaną wykonane zgodnie z 7nm procesem technologicznym. Ten, rzecz jasna, przewyższa obecne 12nm i 14nm w ogromnym stopniu. I to nie tylko pod kątem efektywności elektrycznej, ale również cieplnej i (co najważniejsze) surowej wydajności.

Niestety mamy tutaj do czynienia z wydarzeniem zamkniętym, więc zamiast oficjalnego ogłoszenia planów, AMD zdradziło szczegóły wyłącznie zaproszonym gościom. Możemy więc oczekiwać przecieków w następnych dniach, które osiągną apogeum po 23 kwietnia. Nie jest to dla nas specjalne ważne, ale zaznaczam, że to wydarzenie wyłącznie dla partnerów z terenu Ameryki Północnej.

Dla nas takie wieści są istnym potwierdzeniem premiery (przynajmniej tej teoretycznej) procesorów Ryzen 3000 i kart Navi na targach Computex 2018. Te odbędą się 28 maja i potrwają do 1 czerwca

Czytaj też: AMD Navi zawitało w ramach wczesnego wsparcia do HWiNFO

Źródło: Guru3D