WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Premiera Mercedes-AMG GT Coupe, czyli jeszcze więcej mocy

Na 2021 rok modelowy Mercedes-AMG GT już w podstawowym wydaniu będzie oferowany z ulepszoną konfiguracją 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Dzięki temu Mercedes-AMG GT w wydaniu Coupe będzie miał do dyspozycji całe 523 koni mechanicznych mocy, czyli o całe 54 KM więcej, niż obecnie. Podobnie sprawa ma się z momentem obrotowym, który wzrósł do 670 Nm z 630 Nm. Oczywiście silnik nadal współpracuje ze świetną siedmiobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów z napędem AWD.

Dzięki temu AMG GT zalicza teraz rozpęd do 96,5 km/h w 3,7 sekundy, czyli o 0,2 sekundy szybciej. W kwestii maksymalnej prędkości coupe może liczyć na 312 km/h, a roadster na 310,60 km/h.

Osiągi, to jednak nie wszystko, dlatego Mercedes w standardzie doda też pakiet AMG Ride Control, tylny elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, wysokowydajne kompozytowe hamulce z czerwonymi zaciskami i tryb jazdy Race.

Nowy AMG GT, to również szansa na kupienie go w wydaniu Stealth, czyli edycji zarówno dla coupe, jak i roadstera. Jak możecie się domyślić, zapewnia mu iście złowrogi wygląd, dbając o ciemne odcienie na szczegółach, co zresztą widzicie na zdjęciach.

Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Mercedes-AMG będzie oferował GT 2021 w wersji standardowej i Stealth Edition na początku 2021 roku, a ceny zostaną ogłoszone bliżej premiery.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News