Reklama
aplikuj.pl

Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Solidnie ukryty przedprodukcyjny model Corvette C8 Z06 ponownie zawitał przed obiektyw. Niestety ponownie krótki, ale tym razem w ruchu ulicznym, pokazując swoją niebywałą zwinność i przyspieszenie.

Tak naprawdę pewności, że to model Z06, nie mamy, ale podejrzenia są jednoznaczne – to po prostu musi być Corvette Z06 nowej generacji, która zyskała na masce dziwne wybrzuszenie w kształcie trapezu.

Sami nie wiemy, co to może być, bo jak na czerpak powietrza, wydaje się zbyt mały. Jednak można to zrzucić na bakier wczesnego modelu produkcyjnego. Chyba że to po prostu otwór wentylacyjny do kierowania powietrza w celu poprawy aerodynamiki.

Wzdłuż tego prototypu Corvette Z06 możemy zauważyć większe boczne wloty powietrza do silnika, który ma być mocniejszy. Z tyłu zaś znalazła się para centralnie umieszczonych rur wydechowych okraszonych dyfuzorem po bokach. Brakuje w tym prototypie tylko skrzydła.

Czytaj też: Pierwszy teaser pierwszego elektrycznego samochodu Karma Automotive

Z06 podobno ma być napędzana 5,5-litrowym V8 z płaską korbą i podwójnymi wałkami rozrządu w głowicy o mocy od 625 do 650 koni. Prawdopodobnie oficjalnie zobaczymy ją na przełomie tego i kolejnego roku, kiedy to zadebiutuje na 2022 rok modelowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News