WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Premiera PlayStation 5 oficjalnie – kolejne szczegóły na temat konsoli i jej pada

Premiera PlayStation 5 oficjalnie – kolejne szczegóły na temat konsoli i jej pada

Premiera PlayStation 5 już w przyszłym roku. Poznaliśmy szczegóły konsoli nowej generacji.

Sony ponownie odkryło kilka kart dotyczących konsoli przyszłej generacji. Nie wszyscy są tego świadomi, ale oficjalnie wciąż nie znaliśmy nazwy urządzenia. Devkit nextgena Sony w kształcie rzymskiej piątki „V” sugerował według niektórych osób, że konsola będzie nazywać się PlayStation V. Teraz wiemy już jednak oficjalnie. Nadciąga PlayStation 5.

Czytaj też: PlayStation 4 Aktualizacja 7.0 – co nowego w sprzęcie?

Co jeszcze dowiedzieliśmy się o sprzęcie Japończyków? Sony określiło mniej więcej, kiedy nastąpi premiera PlayStation 5. Tak jak sugerowało to wiele informacji – konsolę otrzymamy pod koniec 2020 roku. Nie mylcie amerykańskiego określenia „Holiday 2020” z wakacjami. Konsola pojawi się pod koniec roku!

Przyznam, że gdzieś tam po cichu liczyłem, że może sprzęty wyjdą pod koniec 2021 roku i otrzymamy wtedy lepsze maszynki, ale wychodzi na to, że już aktualny sprzęt będzie „dopakowany”. Patrząc na to jednak jak ciekawie zapowiada się DualShock 5 – chyba Sony i Microsoft są już gotowi na nextgeny. Nowy pad do PS5 przypomina DualShocka 4, ale otrzyma za to kilka zmian. Będzie to:

  • większa bateria
  • USB typu C
  • nowe wibracje mające pozwalać poczuć różnicę pomiędzy nawierzchnią w grze
  • opcję blokowania przycisków R2/L2, aby nie zawsze wciskało się je do końca (daje to możliwość dostosowania przycisku do sytuacji w grze)

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że Bluepoint Games, które na Playstation 4 odnowiło takie gry jak Uncharted: The Nathan Drake Collection, Gravity Rush Remastered czy Shadow of the Colossus pracuje nad czymś „dużym”. Premiera PlayStation 5 z odnowionym Demon’s Souls? Być może!

Czytaj też: Pudełkowe wydanie Wiedźmin 3 na Nintendo Switch nie zawodzi

Źródło: wccftech.com