Reklama
aplikuj.pl

Premiera Subaru Outback 2022 w Europie. Sprzedaż już w kwietniu

Premiera Subaru Outback 2022 w Europie, Subaru Outback 2022, premiera Subaru Outback 2022

Chociaż ten model ma już na karku dwa lata od wielkiej premiery, to dopiero teraz nowej generacji Subaru Outback 2022 zadebiutował w wersji na rynek europejski.

Subaru Outback 2022 trafia do Europy

To wytrzymałe kombi będzie pierwszym modelem w Europie na bazie platformy SGP (Subaru Global Platform), a do sprzedaży trafi już w kwietniu. Jeśli kojarzycie i lubicie amerykańską wersję Subaru Outback 2022, to dobra Wasza, bo ta dla Europy nie zmieniła się znacznie – usunięto tylko bursztynowe wstawki na błotniku i zmieniono sygnaturę świateł przednich.

Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Subaru już oficjalnie

Jednak pod maską znajdziemy już zmiany, bo zamiast opcjonalnego, turbodoładowanego 2,5-litrowego silnika benzynowego o mocy 260 KM, będziemy mogli sięgnąć po nową, wolnossącą 2,5-litrową jednostkę typu bokser o mocy 180 koni mechanicznych. Subaru Outback 2022 będzie też posiadał ulepszoną przekładnię bezstopniową (CVT), która naśladuje przełożenia ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów i oczywiście napęd na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego.

Czytaj też: Elektryczny crossover Subaru Evoltis na nieoficjalnym renderze

Względem poprzedniej generacji, Subaru Outback 2022 zyskało o 22% niższą stratę mocy za sprawą nowego układu hydraulicznego i oleju niższej lepkości, ale to nie koniec. Wewnątrz poczujecie się bardziej komfortowo za sprawą lepszej izolacji akustycznej przedniej szyby i okien w drzwiach przednich, a przejście na nową platformę zapewniło wzmocnione nadwozie i podwozie.