Reklama

Pierwszy elektryczny samochód Subaru już oficjalnie

Elektryczny crossover Subaru Evoltis,Subaru Evoltis, render Subaru Evoltis, crossover Subaru Evoltis,

Do tej pory były to tylko spekulacje, ale teraz to już pewne, że w następnym roku zadebiutuje elektryczny samochód Subaru. Mówi się, że będzie to model o nazwie Evoltis.

Pierwszy elektryczny samochód Subaru

Subaru ogłosiło właśnie zupełnie nowy całkowicie elektryczny samochód, który będzie cackiem wielkości modelu Forester. Nie zrobiło tego w specjalnie hucznym stylu, wrzucając do sieci po prostu krótką zapowiedź. Wiemy jednak, że ten japoński producent samochodów od kilku lat pracował nad całkowicie elektrycznym SUVem.

Czytaj też: Elektryczny crossover Subaru Evoltis na nieoficjalnym renderze
Czytaj też: Szalenie zmodernizowane Subaru WRX STI na zawody Gymkhana
Czytaj też: Oto zupełnie nowe Subaru BRZ 2022

Ten w rzeczywistości pojawił się w formie koncepcyjnej (wyżej), a teraz najwidoczniej został przekuty na produkcyjny wariant, jak wskazuje ogłoszenie Subaru. Według niego już w pierwszej połowie 2021 roku poznamy szczegóły na temat tego samochodu, który ponoć nazywa się Evoltis.

Czytaj też: Szkoda, że nie będzie nam dane kupić Subaru WRX Club Spec
Czytaj też:
Oto Levorg. Nowe kombi Subaru na 2021 rok
Czytaj też:
Rzućcie okiem na Subaru Crosstrek Sport 2021

Dziś dowiedzieliśmy się, że ten pierwszy całkowicie elektryczny samochód Subaru będzie średniej wielkości SUVem, podobnym rozmiarami do modelu Subaru Forester. Zostanie zbudowany na platformie współdzielonej z Toyotą. Szczegóły dotyczące mocy i zasięgu nie są jeszcze znane, a wcześniejsze plotki najwidoczniej błędnie wskazywały jego wprowadzenie na rynek.