Reklama

Premiera Xbox Series X. „Nie ma planu B”

xbox series x, microsoft, data premiery xsx

Kiedy zadebiutuje Xbox Series X? Co się może zmienić do premiery konsoli?

Koronawirus namieszał już w kwestii wielu planów wydawniczych. Czy opóźnienie konsol może być realnym scenariuszem? Na to pytanie odpowiada Phil Spencer.

Spencer przyznaje, że na ten moment ma informacje o tym, że fabryki w Chinach powoli ruszają. Przypomnijmy, że konsole raczej nie zadebiutowałyby w terminie gdyby nie uruchomiono produkcji pod koniec drugiego kwartału 2020 roku. Chiny wychodzą jednak z chwilowego kryzysu i na ten moment nic nie wskazuje na to, aby miało nastąpić kolejne załamanie łańcuchów dostaw.

Czytaj też: Game Pass traci gry. Co zniknie w kwietniu?

„Głowa” Xboxa stawia jednak bezpieczeństwo swojego zespołu na pierwszym miejscu i bez przerwy śledzi wszelkie informacje na temat dostaw czy pandemii. Choć aktualnie nic nie wskazuje na to, że Xbox Series X miałby nie zadebiutować w terminie wyznaczonym na końcówkę 2020 roku, to jednak Microsoft trzyma rękę na pulsie i w razie czego będzie się dostosowywał do sytuacji – włącznie ze zmianą daty wydania konsoli.

Phil Spencer poinformował, że dział Xboxa nie ma żadnego planu B. Ekipa chce nie popełnić żadnych błędów w przypadku „planu A”. Jako przykład swojej porażki pada tutaj opóźnienie premiery Xboxa One w Japonii.

Czytaj też: Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News