Najciekawsze premiery gier – maj 2021

najciekawsze premiery gier maj 2021

Przedstawiamy nowe pozycje growe, które warto mieć na oku w maju tego roku. Jakie tytuły będą miały swoje premiery?

Tak, spóźniłem się z przygotowaniem najciekawszych premier gier. Wolne na początku miesiąca sprawiło, że kompletnie wyleciało mi z głowy zebranie interesujących gier, które będą miały premiery w maju. A w końcu coś zaczyna się dziać! Od kilku miesięcy narzekałem na brak nowych premier gier, co… też miało swoje plusy, bo przeszedłem dosłownie wszystko, co mnie interesowało i w końcu zostaje mi już tylko czekanie na wydanie nowych produkcji.

Dobra, mam na liście It Takes Two, ale wiem, że gra pewnie pojawi się w końcu w ofercie EA Play… Więc jak się zapewne domyślacie, podobny los spotka u mnie Mass Effect Legendary Edition. Dlaczego to sobie robię? Czy brak gier do zaliczania sprawił, że upadłem na głowę? Cóż… Dokładne wytłumaczenie tego, dlaczego i tak nie zagram w kilka premier z tego miesiąca, w dniu ich wydania, znajdziecie w innym artykule zatytułowanym „Łatka Mass Effect Legendary Edition na premierę i co z tego? Poczekam, aż gra będzie za darmo”. Zachęcam do sprawdzenia, bo może też uznacie, że w sumie to warto poczekać. Zanim jednak przejdziemy do premier, chciałbym na chwilę wrócić do majówki. Jak tam minęła Wasza? Bo moja tak, że samochód na autostradzie wyświetlił wszystkie ikonki, jakie mógł, wydał niepokojący sygnał dźwiękowy, po czym wyświetlił komunikat „Wysokie ryzyko awarii”. Cóż, bez ryzyka nie ma zabawy. A skoro o zabawie mowa to przejdźmy już do najciekawszych premier gier w maju 2021.

Farm Manager 2021 – 6 maja

Znów muszę odwołać się do innego artykułu. W końcu w „Polski gracz zawsze będzie kochał te produkcje” zwróciłem uwagę na szczególną miłość Polaków do symulacji farmy. Jakże mógłbym zatem pominąć Farm Manager 2021, w którym będziemy „planować prace na polach zgodnie z porami roku, opiekować się zwierzętami, dbać o maszyny i zadowolenie pracowników oraz reagować na żywioły.” Poprzedni Farm Manager 2018 może i zebrał mieszane oceny, ale za to ostatnie recenzje są już w większości pozytywne. Do tego każdy może sprawdzić Farm Manager 2021, dzięki prologowi dostępnemu na Steam. On też zebrał w większości pozytywne opinie.

Resident Evil Village – 7 maja

Długo wyczekiwana kontynuacja przygód Ethana, który po przeżyciu piekła wśród rodziny Bakerów, ponownie będzie musiał stawić czoło dziesiątkom wrogów, którzy gotowi są go zabić. Wśród nich znajdzie się oczywiście Alcina Dimitrescu, której (jak się okazuje!) twarz użyczyła Polka – Helena Mańkowska. Testy graficzne gry wykazały, że oczywiście lepiej grać na najnowszej generacji konsol, ale ogółem jest to solidnie wykonany tytuł na wszystkich platformach.

Czytaj też: Nextgenowy mod do Wiedźmin 3 pokazuje, jak gra może wyglądać na PS5

Hood: Outlaws & Legends – 10 maja

Gra, którą bym się bardzo jarał, gdyby nie to, że jest nastawiona tylko i wyłącznie na rozgrywkę online. W skrócie, najłatwiej jest opisać Hood: Outlaws & Legends jako Assassin’s Creed z trybem online. Podobne mechaniki (choć wizualnie też mi to przypomina AC) wykorzystamy do tego, aby kraść sobie skarby przeciwnej drużyny. Gdyby chociaż miało to tryb single-player jaki pojawił się w For Honor…

Assassin’s Creed: Valhalla – Gniew druidów – 13 maja

Przypominam. Jeśli kupiliście edycję Gold gry Assassin’s Creed Valhalla, to już w tym miesiącu zagracie w pierwszy dodatek fabularny. O grze mogliście już przeczytać w poprzednich „premierach miesiąca”, ale Ubi zrobiło mi psikusa i przesunęło premierę.

Mass Effect Legendary Edition – 14 maja

Trzy części Mass Effect oraz ponad 40 dodatków do nich. Całość zremasterowana i zoptymalizowana do działania w jakości 4K. Zmiany w interfejsie, poprawki mechanik, inny level design pierwszej części marki. No i poprawiony Mako. To wszystko w jednym pakiecie, który na konsolach kupimy już nawet za 240 złotych. No, chyba że wytrzymacie i zaczekacie do premiery w EA Play.

Czytaj też: Sunset Overdrive na PlayStation. Co jeszcze Sony zyska?

Subnautica Below Zero – 14 maja

Są takie marki, które wiem, że są popularne, ale nie jestem w stanie określić jak bardzo. Subnautica udowodniła jednak, że jest bardzo ważną marką, bo z dokumentów Epic Games wynika, że twórcy Fortnite zapłacili za możliwość rozdania gry za darmo 1,4 miliona dolarów. Grę pobrało ponad 4,5 miliona osób, a do Epic Games Store wpadło ponad 800 tysięcy nowych użytkowników. Także nie dziwcie się, jak zobaczycie zapewne doskonałe wyniki sprzedaży kolejnej odsłony, zatytułowanej Below Zero.

Biomutant – 25 maja

Gra niewiadoma. Co prawda znajduje się prawie na szczycie najbardziej wyczekiwanych gier na Steam, a lokalny oddział Koch Media zdecydował się na pełne spolszczenie gry, ale co pokażą recenzje? Wobec tytułu są oczekiwania, którym gra może nie sprostać. Dlatego podejdźcie do Biomutant lepiej z dystansem. Może solidny zastrzyk gotówki ze sprzedaży tej gry sprawi, że deweloperzy wydadzą już idealnie wyglądającą kontynuację?