WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Od poniedziałku będziecie mogli oglądać proces konstrukcji łazika Mars 2020

Nowo zainstalowana kamera internetowa w Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA w Pasadenie w Kalifornii umożliwi nam podziwianie procesu, w ramach to którego jedni z najlepszych na świecie techników oraz inżynierów zmontują łazik Mars 2020. 

Czytaj też: W atmosferze umieszczono rój kilkucentymetrowych satelitów

Łaziki marsjańskie muszą być niesamowicie odporne, aby przetrwać niebezpieczną podróż z powierzchni naszej planety na powierzchni naszego czerwonego sąsiada. Na szczęście dla każdego ze znanych i potencjalnych zagrożeń NASA opracowała pomysłowe rozwiązania, które mają za zadanie utrzymać łazik w pełnej sprawności przez długie lata. Zadaniem Mars 2020 będzie przeszukanie powierzchni  w celu znalezienia wskazówek, które pomogą rozwikłać tajemnice skrywane przez Czerwoną Planetę. Największe pytanie dotyczy tego, czy nasz kosmiczny sąsiad był zdolny do życia mikrobiologicznego w odległej przeszłości.

Kamera internetowa w NASA High Bay 1 o nazwie Seeing 2020 daje społeczeństwu możliwość obserwowania, jak inżynierowie będą składać ten łazik przez kilka dni (począwszy od poniedziałku 10.06) od 17:00 czasu polskiego. Sam strumień trwa jednak nieustannie już teraz, ukazując spokojne życie pustego laboratorium. Samą transmisję znajdziecie tutaj.

Czytaj też: Na pokładzie samolotu Flying-V pasażerowie zasiądą w skrzydłach

Źródło: New Atlas