Reklama
aplikuj.pl

Tak wygląda procesor Meteor Lake-P z sześcioma rdzeniami Performance

procesor Meteor Lake-P z sześcioma rdzeniami Performance

Meteor Lake-P to procesor mobilny 14. już generacji, który zadebiutuje dopiero w II połowie 2023 roku. Obecnie wyczekujemy premiery Core 13. generacji, ale to właśnie Meteory wydają się najciekawsze. Dlaczego? O tym właśnie poniżej, bo właśnie dowiedzieliśmy się, jak wygląda procesor Meteor Lake-P.

Procesor Meteor Lake-P z sześcioma rdzeniami Performance

Procesory Meteor Lake wprowadzą do oferty procesorów Intela jeszcze więcej innowacji niż dostępna obecnie rodzina Alder Lake. Porzucą monolityczne rdzenie na rzecz połączenia czterech głównych matryc krzemowych w postaci układu odpowiadającego za operacje wyjścia i wejścia, matrycy SoC oraz tej obliczeniowej (CPU i GPU). Poniżej po raz pierwszy możemy podejrzeć to, jak wygląda procesor Meteor Lake-P z sześcioma rdzeniami Performance, a dokładniej mówiąc jego matryca.

Czytaj też: Pierwszy laptop z kartą Intel Arc A730M trafił na sprzedaż w Chinach

Zdjęcie pochodzi ponoć z prezentacji Intela na IEEE VLSI Symposium 2022 (via @phobiaphilia), ujawniając owoc połączenia procesu Intel 4 (7-nm) oraz technologii pakowania FOVEROS. Jak widać gołym okiem, Intel zachowa podejście niemonolitycznej struktury i podziału na dwa rodzaje rdzeni (Performance oraz Efficient), które będą opierać się na kolejno architekturze Redwood Cove i Next Mont.