WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Procesory Intel Core 9. generacji z oficjalną specyfikacją

Procesory Intel Core 9. generacji z oficjalną specyfikacją

Całkiem niespodziewany ruch. W comiesięcznej aktualizacji mikrokodu odnaleziono właśnie sześć procesorów Intela 9. generacji. Co ciekawe, link już wygasł, a układy nie trafiły do bazy Intel Ark, więc cała ta prezentacja na poniższych tabelkach mogła znaleźć się na stronie przypadkowo. Nie gdybajmy jednak o takich rzeczach, kiedy ujawniono właśnie nową generację…

… którą tak naprawdę trudno wziąć za coś niesamowitego i za nową generację. Mowa bowiem o utrzymaniu obecnej architektury Coffee Lake i litografii, co wskazuje na zwyczajne odświeżenie modeli, które zadebiutowały rok temu. Mowa dokładnie o układach Core i5-9600K, i5-9600, i5-9600, i5-9400, i3-9100 oraz i3-9000. Ich różnice względem numerycznie słabszych procesorów polegają wyłącznie na poprawie taktowania zegara w wysokości od 100 do 200 MHz.

via Videocardz

Nie wiadomo jeszcze nic o najwydajniejszych modelach z serii i7, ale spekuluje się, że to właśnie tam czeka nas prawdziwy postęp. Mowa bowiem o prawdopodobnych 8-rdzeniowych procesorach, które swoją drogą mają wymagać nowego chipsetu Z390. W przypadku i5 oraz i3 mówi się o kompatybilności z obecnymi chipsetami. W przeciwieństwie do podanych wyżej układów nie są to oficjalne informacje, a jedynie domysły. Te możemy również snuć w kwestii daty premiery i ceny.

Źródło: Wccftech