Reklama

Procesory Intel Ocean Cove ujawnione w ofercie pracy

Ocean Cove

Intel wciela do swojej kadry coraz więcej branżowych specjalistów, ale wygląda na to, że nadal jest mu mało. W najnowszej ofercie pracy prawdopodobnie ujawnił, że Ocean Cove będzie nazwą kodową następnej generacji procesorów.

I w sumie to wszystko, co miałem Wam do powiedzenia, ale dla zainteresowanych tematem mam jeszcze kilka ciekawostek. Tajemnicą nie jest, że w ostatnich miesiącach zespół niebieskich zasilił Raja Koduri – były ekspert Radeon Technologies Group w AMD, którego smykałką są rdzenie graficzne. Z kolei kilka dni temu pojawiła się informacja o kolejnym specjaliście, który dołączył do Intela. Jest nim Jim Keller, który pracował nad procesorami Ryzen, K8, Apple A4 i A5. Ten z kolei ma pomóc firmie w ogólnym rozwoju procesorów centralnych, więc z pewnością jest powiązany z projektem Ocean Cove.

W ofercie pracy możemy przeczytać, że Intel poszukuje Starszego Projektanta Mikroarchitektury CPU, który ma uczestniczyć „[…] w tworzeniu rewolucyjnego układu napędzającego następną dekadę obliczeniową i spełniającą nasze marzenia„. Ocean Cove ma więc być innowacyjnym układem, który odnowi całą serię „Core” Intela. Potwierdza to jeden z członków The Motley Fool na swoim Twitterze oraz fakt, że nazwy kodowe ”niebieskich” praktycznie zawsze zawierają w sobie „Cove„. Miejmy tylko nadzieję, że rewolucja na początku 2020 roku nie będzie przesuwana tak często, jak 7nm procesory.

Intel’s „Ocean Cove” CPU core comes after the core inside of ADL.

— Ashraf Eassa (@TMFChipFool) 25 kwietnia 2018


Źródło: Wccftech