Reklama
aplikuj.pl

Prodeus to boomer-shooter dla wszystkich?

prodeus

Czyżby w końcu pełną premierę miał mieć boomer-shooter, który przyciągnie zarówno fanów klasycznych FPSów, jak i fanów dzisiejszych Call of Duty i Battlefieldów? Oto Prodeus.

Produes zaskakuje!

Podziwiam twórców boomer-shooterów. Autorzy FPSów w stylu klasycznych strzelanek potrafią oddać ducha dawnych lat, ale jest jeden problem – w te gry naprawdę ciężko się gra, jeśli nie ogrywało się produkcji z tych epoki w miesiącach ich premier. Produkcje te bawią zatem fanów klasycznych Doomów, ale do współczesnych graczy zwykle nie przemawiają.

Czytaj też: Call of Duty Modern Warfare 2, Warzone 2.0 oraz Warzone Mobile bez tajemnic

Szukając jednak jakichkolwiek ciekawych informacji, którymi warto by się z Wami podzielić, natrafiałem jednak na perełkę. Wiedźcie, że choć już jesteśmy zaledwie tygodnie od niezwykle gorącego okresu premier gier, to jednak wciąż zdarzają się dni, gdy niesamowicie ciężko jest znaleźć ciekawe wieści o nowych produkcjach. Również i dziś jest cisza w eterze, choć za chwilę premierę będzie miało wiele hitów. Mamy zatem ostatnie tygodnie, gdy twórcy mniejszych gier mogą liczyć na dużą sprzedaż swoich produkcji i 23 września premierę będzie miał Prodeus. Staroszkolny FPS, który… wygląda fantastycznie!

To, co niesamowicie podoba mi się w oprawie graficznej Prodeus to to, że sprawia ona wrażenie bycia współczesną grą z najwyższej półki, w której ktoś po prostu zmniejszył rozdzielczość. Tytuł na ten moment jest jeszcze dostępny w formie wczesnego dostępu i na Steam posiada „przytłaczająco pozytywne” oceny. Już 23 września Prodeus stanie się jednak pełną produkcją, a do tego dostępny będzie na Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch i Macach. Posiadacze abonamentu Xbox Game Pass zagrają za darmo na Xboxach oraz na PC.

Szczegóły Prodeus

Prodeus to pierwszoosobowa strzelanka w starym stylu przedstawiona za pomocą nowoczesnych technik i technologii z zakresu renderowania. Oferuje doświadczenie znane z gier AAA, zachowując estetykę retro i grywalność w granicach limitów technicznych dawnego sprzętu.

Czytaj też: Uncharted na PC! W takiej jakości jeszcze nie graliście

Gra oferuje pieczołowicie przygotowaną przez weteranów gier FPS kampanię, wieloosobowe tryby współpracy i rywalizacji oparte na klasycznej rozgrywce, w pełni zintegrowany edytor poziomów oraz wbudowaną przeglądarkę map społecznościowych oferującą niemal nieograniczoną liczbę poziomów możliwych do natychmiastowego uruchomienia.

Deweloperzy wymieniają następujące cechy gry Prodeus:

Styl retro w nowoczesnych czasach

Nowi i doświadczeni strzelcy mogą cieszyć się grafiką łączącą dzisiejsze wysokiej jakości technologie 3D z efektami wizualnymi w stylu retro. Doświadcz olbrzymich eksplozji drobnych pikseli i zaawansowanych efektów cząsteczkowych w walce z Prodeanami i siłami Chaosu.

Prawdziwy chaos w pierwszoosobowej strzelance retro

Przygotuj się na szybką i szaloną akcję, która nigdy się nie kończy. Wysadzaj w powietrze i niszcz hordy istot chaosu, wykorzystując arsenał złożony z klasycznej, niszczycielskiej broni.

Krwawy deszcz

Pokrywaj stalowe ściany i pomieszczenia obcych krwią swoich wrogów. Poczuj znany ze starszych strzelanek krwawy dreszcz emocji, maksymalnie spotęgowany dzięki obłędnie przerażającemu systemowi rozczłonkowywania.

Poziomy tworzone przez społeczność

Obudź swój wewnętrzny potencjał projektowania map dzięki potężnemu, lecz łatwemu w użyciu edytorowi map i dziesiątkuj przeciwników na stworzonych przez społeczność mapach dostępnych we wbudowanej przeglądarce.

Chaos trybu wieloosobowego

Dołącz do drużyny i walcz łeb w łeb w różnych trybach dla wielu graczy. Rozegraj kampanię w trybie współpracy dla 4 graczy albo stań do walki w 16-osobowym trybie deathmatchu, drużynowego deathmatchu, zdobywania flagi i nie tylko. A jeśli to za mało, pójdź o krok dalej, tworząc i udostępniając własne tryby gry.

Zabijaj w rytm muzyki

Wypruwaj flaki przy brzmieniach dynamicznej, metalowej ścieżki audio autorstwa kompozytora retro FPS Andrew Hulshulta zmieniającej się w zależności od twoich działań.