WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Producenci udostępniają aktualizacje BIOS pod AMD Ryzen 3000

Nie trzeba nam już lepszego dowodu na to, że procesory Ryzen 3000 od AMD zbliżają się wielkimi krokami. Na stronach producentów płyt głównych zaczęły się już pojawiać aktualizację BIOSów, które umożliwiają kompatybilność nowych CPU ze starymi chipsetami. 

Jest już kilku producentów, którzy zaczęli dodawać wsparcie dla nadchodzących procesorów w swoich istniejących modelach płyt głównych. Wszystko przez zobowiązanie, które AMD zapowiedziało przy premierze pierwszej rodziny, twierdząc, że wszystkie serie Ryzen będą kompatybilne z istniejącymi płytami głównymi AM4, aby zapewnić długowieczność głównym platformom.

Na ten moment ASUS, MSI i Biostar udostępnili już na swoich stronach nowe aktualizacje AGESA 0070 i AGESA 0072 dla płyt głównych. Nie wszystkie płyty główne otrzymały jeszcze tę aktualizację, ale to kwestia czasu. Zarówno ASUS, jak i MSI wyraźnie wskazują, że BIOS obsługuje „Nowe nadchodzące procesory AMD”. My z kolei wiemy, że nie ma już żadnych procesorów Zen+ na horyzoncie dla platformy X470 lub X370, więc mamy pewność, że mowa o AMD Ryzen 3000.

Taka nowina wskazuje, że producenci otrzymali już zapewne próbki inżynieryjne, aby przygotować BIOS do wielkiej premiery. Wszyscy ci, którzy dopiero zdecydują się na Ryzeny powinni jednak poczekać na premierę nowych płyt głównych na chipsetach ?5??. Pewniakiem jest m.in. X570.

Czytaj też: Ceny i lista układów AMD Ryzen 3000

Źródło: Wccftech