Produkcja kart Radeon RX 6000 zostanie zatrzymana, ale nie panikujcie

ASRock Radeon RX 6900XT

Jak poinformował Cowcotland, AMD ruszyło z machiną, która finalnie sprawi, że produkcja kart Radeon RX 6000 zostanie zatrzymana, ale na szczęście mowa tylko o wersjach referencyjnych.

Produkcja kart Radeon RX 6000

Ta wiadomość oznacza, że wkrótce AMD zaprzestanie produkcji referencyjnych modeli Radeon RX 6900 XT, RX 6800 XT oraz RX 6800 i będzie całkowicie polegać na dostawach procesorów graficznych od partnerów. Mowa oczywiście o tych pokroju ASUSa, MSI, Gigabyte, czy ZOTACa.

Czytaj też: Cztery nowe gry z obsługą DLSS
Czytaj też: AMD wypuszcza sterowniki Adrenalin 20.12.1
Czytaj też: Mushkin wypuszcza dysk Alpha NVMe o pojemności 8 TB

Serwis VideoCardz dodatkowo potwierdził niektóre z tych informacji, więc mamy pewność co do tego planu AMD. Tak więc, karty referencyjne będą produkowane tylko do początku 2021 roku, co da konsumentom miesiąc lub dwa na zakup kart bezpośrednio od AMD. Po tym okresie rynek będzie całkowicie zdany na partnerów.

Czytaj też: Zobaczcie teaser Intel Xe-HP
Czytaj też:
Apple AirPods Max. Nie no, tyle to nie zapłacę
Czytaj też:
Niska dostępność GPU uderzyła tam, gdzie nie powinna

Nie oznacza to, że dostępność tych GPU nagle przestanie istnieć (choć można wątpić, czy kiedykolwiek w ogóle istniała). Z czasem po prostu nie będzie dostępnych do kupienia referencyjnych projektów AMD, a tylko karty wykonane na zamówienie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News