Reklama
aplikuj.pl

Deweloperzy VR rosną w siłę. Nadchodzą produkcje wysokobudżetowe PS VR2

ps vr2

Rynek VR rośnie każdego roku. 2022 zdaje się być przełomowy dla wielu ekip, które zapowiadają masę nowych, dużych gier. Pamiętajmy ponadto, że nadchodzi PS VR2.

Cichy rynek szykuje się do szturmu

Choć dla wielu VR jest ciekawostką, to jednak technologia z roku na roku trzyma się coraz lepiej. Inwestycje w nowe technologie się nie kończą, masa gier jest zapowiadanych, a deweloperzy nie muszą się martwić o przetrwanie. Wkrótce VR znów zrobi kolejny krok w kierunku, który sprawi, że ostatecznie gogle będą miały szanse stać się standardowym wyposażeniem domów.

Czytaj też: Deweloper Starfield chwali otwarty świat Cyberpunk 2077

Nowe gry na VR są regularnie zapowiadane, a producenci gier radzą sobie tak dobrze, że często stają się również wydawcami, wspomagającymi inne zespoły. Ostatnie wieści wskazują jednak na to, że już nawet firmy, które nie miały milionów dolarów na start swoich działalności są gotowe do inwestycji większych środków w gry. Twórcy docenionego Pistol Whip ogłosili, że rozpoczynają prace nad produkcjami AAA! Do tego nDreams (twórcy znanego z PSVR Fracked, salonowego Far Cry VR czy nadchodzącego Little Cities) również przygotowują się do produkcji wysokobudżetowych tytułów i już wiemy, że część z nich trafi na PS VR2!

PS VR2 oraz Meta Quest Gaming Showcase

To nie koniec dobrych wieści dla tego rynku i fanów produkcji w wirtualnej rzeczywistości. Nie możemy zapominać o tym, że Sony wkrótce wyda swój nowy model gogli wirtualnej rzeczywistości, a Meta szykuje kolejną edycję pokazu gier na swoje gogle Meta Quest 2.

Czytaj też: Gameplay Forspoken mnie zachwyca, ale wielu rozczarowuje

Warto tutaj przypomnieć, że podczas ostatniego pokazu zobaczyliśmy Resident Evil 4 VR oraz dowiedzieliśmy się o istnieniu Grand Theft Auto San Andreas VR. Jakie niespodzianki szykowane są na ten rok? Zapewne znów zostaniemy zaskoczeni, a i tak na przyszłość mamy wstępnie ogłoszonych wiele gier VR od znanych marek. W produkcji jest Splinter Cell VR oraz Assassin’s Creed VR.