Produkcyjna wersja Cybertrucka Tesli – znamy plany ujawnienia

Produkcyjna wersja Cybertrucka Tesli

Po wylewnych pierwszych tygodniach od zapowiedzi elektrycznego pickupa Tesli 21 listopada 2019 roku temat nieco ucichł, ale teraz wiemy, jak się ma Produkcyjna wersja Cybertrucka Tesli.

Produkcyjna wersja Cybertrucka

Kiedy Tesla dokona tego ujawnienia, dopiero wtedy dowiemy się, jak zmieni się Cybertruck. Co ważne, Elon Musk wyjawił na początku tego roku, że jego firma zakończyła projekt Cybertrucka i prawie skończyła prace inżynieryjne. Zgodnie z zapowiedziami sprzed roku, model został zmniejszony o mniej niż 3% i ulepszony konstrukcyjnie, aby zmieścił się w garażach klientów.

Mówi się, że ogólny charakter Cybertrucka i to, za co go pokochaliśmy, nie uległo zmianie, ale potwierdzimy to dopiero ponoć już w drugim kwartale tego roku. Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk, włodarz firmy, który w przeszłości zaliczy już całą masę błędnych wskazań dat w myśl oczywiście opóźnień.

Jeśli z kolei chodzi o produkcję, może wystąpić niewielkie opóźnienie. Obecnie w witrynie zamówień Cybertruck Tesli spodziewana data produkcji modeli z dwoma i trzema silnikami to koniec 2021 r. Jednak może tak nie być. Musk mówi, że pod koniec tego roku będzie „kilka dostaw”, a produkcja masowa będzie miała miejsce w 2022 roku.