Reklama
aplikuj.pl

Jak zmienił się Cybertruck? Elon Musk o pickupie Tesli

Jak zmienił się Cybertruck,

Podczas rozmowy w Joe Rogan Experience Podcast, Elon Musk wyjawił, jak zmienił się Cybertruck Tesli do tej pory od pokazania prototypu 21 listopada 2019 roku.

Jak zmienił się Cybertruck?

Elon Musk wyjawił w zeszłym miesiącu, że jego firma zakończyła projekt Cybertrucka i prawie skończyła prace inżynieryjne. Zgodnie z zapowiedziami sprzed roku, Cybertruck został zmniejszony o mniej niż 3% i ulepszony konstrukcyjnie, aby zmieścił się w garażach klientów.

Czytaj też: Czerń w Modelach Tesli dominuje już w pełni
Czytaj też: Rzućcie okiem na rewolucyjne strukturalne baterie Tesli
Czytaj też: Oto nowy czujnik do samochodów Tesli

Jak powiedział:

Tak właśnie będzie wyglądał Cybertruck, z bardzo małymi różnicami. Wiesz, poprawiliśmy rozmiar o kilka procent. Około 3% lub mniej. Nie chcesz, żeby był o kilka cali za duży na tunel [mowa o tunelu podziemnym firmy Boring Company – dop. red.]

Jeśli chodzi o produkcję, może wystąpić niewielkie opóźnienie. Obecnie w witrynie zamówień Cybertruck Tesli spodziewana data produkcji modeli z dwoma i trzema silnikami to koniec 2021 r. Jednak może tak nie być. Musk mówi, że pod koniec tego roku będzie „kilka dostaw”, a produkcja masowa będzie miała miejsce w 2022 roku.

Czytaj też: Ktoś nagrał, jak Tesla aktualizuje całą flotę Modeli
Czytaj też: Podejrzyjcie jak wygląda elektryczny tir Tesla Semi
Czytaj też: Samsung wyprodukuje nowe układy dla Tesli?

Czym będzie Tesla Cybertruck?

Cybertruck jest dostępny obecnie w przedsprzedaży i do zarezerwowania za 100$ w trzech wersjach. Dwie droższe trafią do produkcji w ostatnich miesiącach 2021 roku (choć są na to nikłe szanse), a najtańszy dopiero rok później, ale to jego weźmy na tapet, jako pierwszego.

Mowa dokładnie o wersji Cybertrucka z pojedynczym silnikiem elektrycznym i napędem na tylną oś w cenie 39900$, W tej konfiguracji zapewni Wam przyspieszenie do 96,5 km/h poniżej 6,5 sekundy, zasięg ponad 400 kilometrów oraz możliwość holowania do 3400 kilogramów. Kosztujący 10 kawałków więcej wariant z dwoma silnikami i napędem na wszystkie kołą poprawia te liczby do kolejno 4,5 sekundy, ponad 480 km zasięgu i możliwości holowania ponad 4535 kg.

Najciekawszym i najwydajniejszym Cybertrucka jest wersja z trzema silnikami, która wyciągnie z kieszeni chętnych 69900$. Ta zagwarantuje już osiągi rodem ze supersamochodów, a mowa tutaj o przyspieszeniu do setki w około 3 sekundy, zasięgu ponad 800 km na jednym ładowaniu i predyspozycjami do pociągnięcia za sobą aż 6350 kilogramów. Imponująco.