Premiera produkcyjnej wersji Bugatti La Voiture Noire tuż za rogiem?

Premiera produkcyjnej wersji Bugatti La Voiture Noire, Bugatti La Voiture Noire, wersja Bugatti La Voiture Noire

Co Was musiałby mieć w sobie i oferować samochód za 11 milionów euro? Odpowiedź podsunął nam La Voiture Noire od Bugatti przed dwoma laty, choć nie posiada czegoś zaskakującego, czy powodującego z miejsca opad szczeny – to po prostu kawał solidnego samochodu, oddający jednocześnie hołd Type 57 SC Atlantic z 1936 roku.

Zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku, La Voiture Noire sprzedał się na długo przed oficjalnym ujawnieniem za całe 16,7 milionów euro pewnego tajemniczego jegomościa. Z miejsca ustanowiło ten model najdroższym nowym samochodem wszech czasów, detronizując Rolls Royce Sweptail, który trafił do garażu szczęśliwca za kwotę 13 milionów dolców. To jednak i tak nie umywa się to do Ferrari 250 GTO z 2018 roku, na które ponoć wydano nawet 80 milionów dolarów. Był to jednak samochód używany i stąd rekordowa wyjątkowość omawianego dziś Bugatti.

Czytaj też: Unikalne Bugatti Divo 'Lady Bug’ prawie nie powstało

Samo czarne, jak noc nadwozie La Voiture Noire jest unikalne, ale to widać już po jednym zdjęciu. Tym, co z kolei kryje się pod maską tego arcydzieła, jest 8-litrowa i 16-cylindrowa bestia w układzie W, wytwarzająca moc rzędu 1500 koni mechanicznych i moment obrotowy w wysokości 1600 Nm. To jednocześnie ta sama, która trafiała do m.in. modeli Chiron.

Premiera Bugatti La Voiture Noire już 31 maja

Jednak w rzeczywistości nigdy nie widzieliśmy jeszcze produkcyjnej wersji Bugatti La Voiture Noire, bo na targach pokazano tylko prototyp. Ten sam, który w ubiegłoroczne święta stanowił świąteczną dekorację za 11 milionów euro na jednej z ulic w gablocie z grubego szkła. Niedawno ten model został dostrzeżony w pobliżu fabryki Bugatti w Molsheim i wygląda na to, że wtedy prawdopodobnie przeszedł końcowe testy, zanim został wysłany do prawowitego właściciela.

Czytaj też: Render Bugatti Chiron Terracross. Co powiecie na taką terenową bestię?

Teraz z kolei wygląda na to, że światowa premiera Bugatti La Voiture Noire odbędzie się pod koniec tego miesiąca. Wskazuje na to seria tajemniczych zwiastunów w formie pocztówek na oficjalnym Instagramie marki, które to wskazują na 31 maja 2021 roku.