Reklama
aplikuj.pl

Premiera produkcyjnej wersji Bugatti La Voiture Noire tuż za rogiem?

Premiera produkcyjnej wersji Bugatti La Voiture Noire, Bugatti La Voiture Noire, wersja Bugatti La Voiture Noire

Co Was musiałby mieć w sobie i oferować samochód za 11 milionów euro? Odpowiedź podsunął nam La Voiture Noire od Bugatti przed dwoma laty, choć nie posiada czegoś zaskakującego, czy powodującego z miejsca opad szczeny – to po prostu kawał solidnego samochodu, oddający jednocześnie hołd Type 57 SC Atlantic z 1936 roku.

Zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku, La Voiture Noire sprzedał się na długo przed oficjalnym ujawnieniem za całe 16,7 milionów euro pewnego tajemniczego jegomościa. Z miejsca ustanowiło ten model najdroższym nowym samochodem wszech czasów, detronizując Rolls Royce Sweptail, który trafił do garażu szczęśliwca za kwotę 13 milionów dolców. To jednak i tak nie umywa się to do Ferrari 250 GTO z 2018 roku, na które ponoć wydano nawet 80 milionów dolarów. Był to jednak samochód używany i stąd rekordowa wyjątkowość omawianego dziś Bugatti.

Czytaj też: Unikalne Bugatti Divo 'Lady Bug’ prawie nie powstało

Samo czarne, jak noc nadwozie La Voiture Noire jest unikalne, ale to widać już po jednym zdjęciu. Tym, co z kolei kryje się pod maską tego arcydzieła, jest 8-litrowa i 16-cylindrowa bestia w układzie W, wytwarzająca moc rzędu 1500 koni mechanicznych i moment obrotowy w wysokości 1600 Nm. To jednocześnie ta sama, która trafiała do m.in. modeli Chiron.

Premiera Bugatti La Voiture Noire już 31 maja

Jednak w rzeczywistości nigdy nie widzieliśmy jeszcze produkcyjnej wersji Bugatti La Voiture Noire, bo na targach pokazano tylko prototyp. Ten sam, który w ubiegłoroczne święta stanowił świąteczną dekorację za 11 milionów euro na jednej z ulic w gablocie z grubego szkła. Niedawno ten model został dostrzeżony w pobliżu fabryki Bugatti w Molsheim i wygląda na to, że wtedy prawdopodobnie przeszedł końcowe testy, zanim został wysłany do prawowitego właściciela.

Czytaj też: Render Bugatti Chiron Terracross. Co powiecie na taką terenową bestię?

Teraz z kolei wygląda na to, że światowa premiera Bugatti La Voiture Noire odbędzie się pod koniec tego miesiąca. Wskazuje na to seria tajemniczych zwiastunów w formie pocztówek na oficjalnym Instagramie marki, które to wskazują na 31 maja 2021 roku.