WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Profesjonaliści o tym, jak to jest z wyciskaniem najlepszych czasów na torze

Każdy z Was stanął zapewne w sytuacji, w której musiał dać z siebie wszystko, a nawet najdrobniejszy błąd mógł zaważyć na powodzeniu. Profesjonalni kierowcy za kółkiem również odczuwają tę presję i zapewne w jeszcze większym stopniu, a wiemy to z najnowszego filmu, w którym kilku z nich wzięło udział. 

Czytaj też: Jeden z siedemnastu egzemplarzy Vector M12 trafi na sprzedaż

Wiele wyścigów i osiągnięć na torze sprowadza się po prostu do ustanowienia najszybszego okrążenia, a tam o sukcesie przeważają często ułamki sekund, czy centymetry. Dlatego też kanał SafeIsFast na YouTube przeprowadził wywiady z garstką zawodników z IMSA i IndyCar, aby dowiedzieć się, w jaki sposób są w stanie wytrzymać presję i postarać się o te cenne dziesiątki sekund na torze.

Wśród profesjonalistów nie zabrakło zwycięzcy Indy 500 Simona Pagenauda, mistrz serii IndyCar Willa Powera, zwycięzcy IndyCar Jamesa Hinchcliffe’a, mistrza IMSA Olivera Gavina i mistrza Europy w F3 Felixa Rosenqvista. W filmie opowiadali, jak to jest wykorzystywać cały tor na swoją korzyść i przesuwać momenty hamowania do absolutnego limitu. Zagłębiają się również w kwestię tego, czy najlepiej hamować mocno i jak najszybciej uzyskać utraconą prędkość, czy warto nadkładać zakręty, aby ją utrzymać… i nie tylko.

Czytaj też: Bentley odtworzył model Corniche po 80 latach

Źródło: Road and Track