Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy program wiedźmińskiego konwentu WitcherCon

Poznaliśmy program wiedźmińskiego konwentu WitcherCon

9 i 10 lipca szykuje się święto dla fanów Wiedźmina, zarówno tego serialowego jak i growego. Zobaczmy, co przygotowali dla nas Netflix i CD Projekt RED.

WitcherCon – jakie atrakcje na nas czekają?

Zaczęło się od umówienia dwóch Wiedźminów (serialowego i growego) na „randkę” 9 lipca. Wkrótce potem dostaliśmy informację, że Netflix i CD Projekt RED szykuje dla nas wirtualne wydarzenie pod nazwą WitcherCon, które odbędzie się 9 i 10 lipca. Teraz w końcu poznaliśmy szczegóły programu. Podczas poszczególnych paneli czekać będą na fanów niespodzianki związane z serialem Wiedźmin i anime Wiedźmin: Zmora Wilka, opowiadającym o Vesemirze. Nie zabraknie paneli dotyczących gier, a dla znawców uniwersum znalazł się także Quiz wiedzowy.

Czytaj też: Far Cry 7 przełomem niczym Assassin’s Creed Origins

1. transmisja rozpocznie się 9 lipca o 19:00, zaś 2. 10 lipca o 3:00, więc każdy powinien znaleźć czas na obejrzenie wydarzenia. Dokładny program poznacie na stronie WitcherCon.com, a tutaj przytoczyliśmy kilka najciekawszych paneli:

  • Wiedźmin, sezon 2: Talia przeznaczenia: Obsada i twórczyni serialu Netflix Wiedźmin zasiadają do gry z tajemniczą Talią Przeznaczenia, składającą się z kart z pytaniami od wiedźmińskiej społeczności. Zobaczcie jak wpłyną one na przebieg panelu i los jego uczestników. Jedno jest pewne – nie zabraknie opowieści o tworzeniu drugiego sezonu serialu, a także niespodzianek i odrobiny szaleństwa. uczestnikami będą: Lauren Schmidt Hissrich, Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa, Paul Bullion.
  • Sploty przeznaczenia. Niezwykłe przemiany, które przeszły i wyzwania, przed którymi stanęły dotychczas Yennefer z Vengerbergu i księżniczka Cintry, Cirilla, to dopiero początek. Anya Chalotra i Freya Allan wspominają wydarzenia z pierwszego sezonu serialu Wiedźmin, które miały znaczący wpływ na ewolucję odgrywanych przez nie postaci. Aktorki uchylą również rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka ich bohaterki w drugim sezonie.
  • Wspomnienia ze szlaku: Opowieści o grach z serii Wiedźmin. Od ponad 13 lat seria gier Wiedźmin przyciąga uwagę  graczy na całym świecie. W panelu poświęconym jej historii twórcy opowiedzą o tym, jak powstały wiedźmińskie przygody znane z trylogii gier. Nie zabraknie również wspomnień, odkrywania zapomnianych artefaktów i opowieści o ulubionych momentach z serii.
  • Quiz wiedźmiński. Twórcy gier i serialu spod znaku wiedźmina, CD Projekt RED i Netflix, łączą siły, by sprawdzić swoją wiedzę o rozszerzonym uniwersum znanym z przygód Geralta z Rivii. W tej rozgrywce, bazującej na mechanice quizu, uczestnicy nagradzani są nie tylko za udzielanie poprawnych odpowiedzi, ale również sekrety zza kulis swoich produkcji i wszelkie inne ciekawostki. Uczestnicy: Błażej Augustynek, Philipp Weber, Declan De Barra, Lauren Schmidt Hissrich.
  • Opowieści Białego Wilka: Rozmowa z Henrym Cavillem. Na koniec WitcherConu przygotowaliśmy spotkanie z samym Geraltem z Rivii, Henrym Cavillem, który w rozmowie z prowadzącym panelu, Joshem Horowitzem, opowie o gatunku fantasy, przeznaczeniu i rozszerzonym uniwersum Wiedźmina. Biały Wilk może mieć również dla was kilka niespodzianek. Prowadzący: Josh Horowitz.

Czytaj też: GTA 6 w Vice City. Renomowany informator potwierdza

Obie transmisje obejrzymy na Twitchu i YouTube. Warto pamiętać, że każda transmisja będzie zawierała unikalne treści.