Reklama

„Projekt Błękitna Księga” wraca z 2. sezonem na Epic Drama

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich znudzonych kwarantanną fanów teorii spiskowych. Już dziś o 21.30 premiera drugiego sezonu serialu „Projekt Błękitna Księga” na kanale Epic Drama.

Dla niewtajemniczonych – „Projekt Błękitna Księga” to opowieść inspirowana osobistymi doświadczeniami profesora J. Allena Hyneka (w tej roli Aidan Gillen, znany m.in. z Gry o Tron), zatrudnionego przez siły powietrzne USA do kierowania tajną operacją Blue Book dotyczącą ciężkich do logicznego wyjaśnienia zjawisk. Doktor Hynek i kapitan Michael Quinn (Michael Malarkey, Pamiętniki wampirów) poszukują prawdy związanej z badaniami lądowania UFO na Ziemi. Nostalgiczny klimat lat 50-tych stanowi tło wydarzeń, które trwale wpłynęły na amerykańską praktykę wojskową i technologię militarną.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

W drugim sezonie serialu przyjrzymy się początkom fenomenu, pokazując prawdziwe przypadki, które wywołały fascynację Ameryki tematem zjawisk paranormalnych. Każdy odcinek będzie oparty na autentycznych zapisach z archiwów sił powietrznych Stanów Zjednoczonych, które w latach 1952–1969 prowadziły ściśle tajne badania niezidentyfikowanych obiektów latających i powiązanych z nimi zjawisk. Seria przedstawia m.in. takie przypadki jak incydent w Roswell czy tajemnice Strefy 51, łącząc konspiracyjne teorie z autentycznymi wydarzeniami historycznymi.

Jeśli więc zaczyna doskwierać Wam nuda, a w głowie rodzą się scenariusze spisku dziejów związanego z obecną pandemią, zachęcamy Was do zjawienia się o 21.30 przed ekranami. A ze swojej strony zapraszamy wkrótce na wywiad z Laurą Mennel, odtwórczynią roli Mimi Hynek. Stay tuned!