WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Projektanci Innowacji PFR pomogą w 300 nowych start-upach

Google i Polski Fundusz Rozwoju mają ambitne plany dotyczące kolejnej edycji programu Projektanci Innowacji PFR. Liczą oni na 5000 przeszkolonych osób oraz 300 nowych start-upów i innowacyjnych projektów.

Dokładnie rok temu wystartował projekt Projektanci Innowacji PFR. Uczy on polaków kreatywności i innowacyjnego myślenia. Warsztaty odbyły się już w 7 polskich miastach a zainteresowanie nimi przekroczyło wszelkie oczekiwania organizatorów. Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, mówi:

Tylko długofalowe działania przynoszą najlepsze rezultaty, dlatego bez wahania kontynuujemy i rozwijamy program Projektanci Innowacji PFR. Jako Polski Fundusz Rozwoju oferujemy młodym innowatorom wsparcie na każdym etapie ich przedsięwzięcia – od pomysłu przez rozwój produktu aż po ekspansję zagraniczną. Warsztaty design thinking są tym pierwszym krokiem na drodze do stworzenia własnego start-upu i jego rozwoju dzięki kolejnym programom PFR.

Czytaj też: Huawei uruchomi swój oficjalny sklep internetowy w Polsce

Wyniki projektu były na tyle dobre, że Google i Polski Fundusz Rozwoju ogłaszają kolejną edycję, która rozszerzy zasięg i dostępność. Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor Google for Startups, komentuje:

Przedsiębiorczość i kreatywność to umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu we współczesnej, coraz bardziej cyfrowej i wzajemnie połączonej gospodarce. Projektanci Innowacji PFR to pionierski program, w którym dzięki własnej wiedzy i doświadczeniom już teraz możemy pomagać w tworzeniu innowacji nad Wisłą i globalnej ekspansji polskich start-upów.

Czytaj też: Płyty winylowe mogą być górą po raz pierwszy od trzech dekad

Źródło: Materiały prasowe